Celny strzał w narkotykowy gang

W piątek trzej zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie decyzją sądu aresztowani na 3 miesiące. 38-latkom grozi do 12 lat więzienia

W sumie 8 kg marihuany zabezpieczyli w miniony czwartek kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Aresztowano 3 zamieszanych w sprawę mężczyzn: znanego lubelskiego pseudokibica, kuriera i „dystrybutora”.

– Kryminalni z KWP w Lublinie mieli informacje o tym, że 38-latek może zajmować się wprowadzaniem narkotyków na rynek. Na co dzień jako pracownik jednej z firm kurierskich przewoził paczki, natomiast po pracy dorabiał jako kurier paczek z nielegalnym towarem – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.Policyjni zwiadowcy obserwowali podejrzanego kuriera od dłuższego czasu. Schwytali go na gorącym uczynku, gdy ten odbierał torbę z 5 kg marihuany. Do wymiany doszło w centrum Lublina, na ul. Głębokiej w godzinach szczytu.

– Jak się okazało mężczyzna, który dostarczył narkotyki to również 38-latek z Lublina, dobrze znany już policjantom jako pseudokibic lubelskiej drużyny piłkarskiej. W przeszłości był także karany za przestępstwa narkotykowe. Podczas dalszej pracy nad tą sprawą kryminalni dotarli do mieszkania 34-latka, który przechowywał prawie 300 gramów marihuany – dodaje nadkomisarz A. Fijołek. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here