Charytatywne KULturalia

Jedną z gwiazd KULturaliów była Daria Zawiałow

Katolicki Uniwersytet Lubelski jako jedyna lubelska uczelnia zorganizowała pierwsze, po dwuletniej covidowej przerwie, Dni Kultury Studenckiej. Tradycyjne kulowskie KULturalia, które odbywały się pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, trwały co prawda tylko dwa dni (13-14 maja), ale zgromadziły same gwiazdy i liczną publiczność.


KULturaliowe koncerty odbywały się na dziedzińcu uczelni. W piątek na scenie wystąpiły Ania Dąbrowska i laureatka tegorocznego Fryderyka dla artystki roku – Daria Zawiałow. W sobotę zagrali Piotr Cugowski i zespół IRA. Odbyła się również prezentacja filmu podsumowującego dotychczasowe działania KUL i społeczności akademickiej uczelni na rzecz Ukrainy i uhonorowano osoby i instytucje, które wsparły KUL w jego pomocy niesionej ukraińskim uchodźcom.

Choć koncerty były biletowane (50 zł dla studentów KUL, 70 zł dla pozostałych) publiczność dopisała, a znaczna część dochodu z sprzedaży biletów została przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Organizatorem KULturaliów we współpracy z władzami uczelni był Uczelniany Samorząd Studentów KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here