Chcą za 7,5 ha blisko 50 milionów

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu oraz Fabryka Cukierków Pszczółka w Lublinie ogłosiły w ubiegłą środę aukcję (licytację) na sprzedaż kompleksu nieruchomości położonych w Lublinie przy ulicach Krochmalnej, Cukrowniczej i Dzierżawnej. Za 7,5 ha terenów, na których znajdują się budynki po byłej cukrowni i fabryce cukierków, a także magazyny cukru chcą co najmniej 49 milionów.


– Cena jest wysoka, ale wynika nie tylko z wartości rynkowej terenu, ale też dochodowej – mówi Ryszard Maciąg przedstawiciel KSC, który udziela zainteresowanym dodatkowych informacji na temat stanu faktycznego i prawnego przedmiotu aukcji, dodając, że wszystkie obiekty KSC, w tym miejscu są obecnie wynajmowane.

Przy Krochmalnej 13 do sprzedaży jest pięć nieruchomości, cztery zabudowane na działkach o pow. 4,8 ha, w których dzisiaj pomieszczenia wynajmuje m.in. Miasto Lublin – mieszczą się w nich Zarząd Dróg i Mostów oraz Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, a także popularny park trampolin Mania Skakania, sklep FC Pszczółka i były już hotel. Przy Krochmalnej 13 e jedna nieruchomość jest niezabudowana i obejmuje działkę o pow. 0,0703 ha.

Oferta przygotowana przez KSC i Pszczółkę zawiera również zabudowaną działkę przy ulicy Dzierżawnej 9 o pow. 1,7745 ha (magazyny cukru) oraz niezabudowaną o pow. 0,8835 ha przy ul. Cukrowniczej. W sumie do sprzedaży jest 7,51 ha z czego 1,8 ha należy do FC Pszczółki, a reszta do KSC S.A. – spółki matki. Cena wywoławcza wynosi 49.085.000 zł brutto, przy czym sprzedaż będzie w części zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

Licytacja odbędzie się 1 czerwca o godz. 12:00 w budynku administracyjnym KSC S.A. przy ul. Krochmalnej 13. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here