Chcesz jeździć taniej? Musisz przedłużyć ważność LKM

30 czerwca upływa ważność Lubelskiej Karty Miejskiej dla osób, które wyrobiły ją w ubiegłym roku, a także w 2020 r., gdy pod koniec lipca, miasto wdrażało nowy system dla płacących podatki w Lublinie. Dzięki LKM można korzystać z licznych ulg i zniżek na usługi oferowane przez Miasto i partnerów programu, w tym tańszych biletów okresowych komunikacji miejskiej. By nadal kupić przejazdówkę dużo taniej, trzeba przedłużyć ważność Lubelskiej Karty Miejskiej i to jak najszybciej.

LKM to program lojalnościowy dedykowany mieszkańcom, którzy odprowadzają podatki w Lublinie. Został wdrożony przez miasto z końcem lipca 2020 roku. Po blisko dwóch latach nadanych zostało już ponad 27 tysięcy znaczników Lubelskiej Karty Miejskiej. Większość posiadaczy LKM, to korzystający z biletów okresowych komunikacji miejskiej, bo zniżka, jaką oferuje ZTM to jedna z najpopularniejszych ulg. Na przykład, kupując bilet na 30 dni na wszystkie linie w strefie 1 i 2 posiadacz LKM zaoszczędzi aż 84 zł – ze znacznikiem bilet kosztuje 88 zł, a bez, aż 172 zł  (119 zł tylko na strefę 1).

Teraz, by móc nadal korzystać z tańszej oferty, osoby ze znacznikami LKM muszą przedłużyć ich ważność o kolejny rok. W  Biurach Obsługi Klienta ZTM przy ul. Nałęczowskiej  14 i Punkcie Sprzedaży Biletów przy ul. Zielonej 5, a także w osiedlowych Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta już w ubiegłym tygodniu dało się zauważyć wzmożony ruch. To posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej, którzy uzyskali znacznik w 2021 r., a także osoby, które do programu przystąpiły od lipca 2020 r., kiedy był wdrażany. Ważność ich identyfikatorów LKM upłynęła z dniem 31 grudnia 2021 r., ale zostały one przez miasto automatycznie przedłużone do 30 czerwca tego roku.

Monika Fisz, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, przypomina, że wniosek o przedłużenie ważności znacznika LKM na karcie Lubika lub w aplikacji mobilnej Lubika można złożyć osobiście w formie pisemnej w BOK ZTM, PSB ZTM albo osiedlowym BOM UM, tak jak ma to miejsce w przypadku, gdy ubiegamy się o wydanie LKM po raz pierwszy, ale także elektronicznie poprzez stronę internetową w Portalu Pasażera LUBIKA lubika.ztm.lublin.eu, co pozwoli na pewno uniknąć kolejek przy okienku i zaoszczędzić czas.

– By złożyć wniosek o przedłużenie ważności znacznika LKM drogą elektroniczną wnioskodawca powinien posiadać „Moje konto w portalu” w internetowym Portalu Pasażera LUBIKA. Wniosek o przedłużenie LKM należy złożyć wybierając kolejno: Zgłoszenia/Reklamacje, dodaj zgłoszenie, wypełniając formularz z jednoczesnym określeniem typu zgłoszenia na „Przedłuż LKM”.  Wniosek musi zawierać dane wnioskodawcy oraz osób dla których wnioskodawca występuje o wydanie LKM. Do wniosku należy przesłać w formie załączników dokumenty w formacie pdf wymienione w regulaminie LKM – mówi Monika Fisz.

W ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia wniosek powinien być rozpatrzony. – Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku o przedłużenie LKM, identyfikator LKM zostanie niezwłocznie zapisany na indywidualnym koncie użytkownika w Systemie LUBIKA ze wskazaniem końcowego terminu ważności – zapewnia rzeczniczka ZTM. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here