Chciał seksu z 14-latkiem

Zgroza. 41-letni mężczyzna przez internet zaproponował 14-latkowi seks, umawiając się z nim na spotkanie. Informację w tej sprawie przekazał policjantom chełmianin. Zamiast spotkania i seksu z chłopcem, do 41-latka zapukali mundurowi.

To historia z przestrogą dla rodziców, którzy powinni czuwać nad tym, z kim ich nastoletnie dzieci korespondują w internecie. Są tacy, którzy podstępem próbują zwabić i wykorzystać naiwnych nastolatków. I nie są to scenariusze filmowe, bo takie sytuacje są na porządku dziennym, także w Chełmie. Świadczy o tym to, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Chełmscy policjanci kryminalni dostali informację o 41-latku, który za pośrednictwem portalu internetowego kontaktował się z 14-letnim chłopcem. Wiadomość tę przekazał mundurowym czujny internauta, chełmianin.

41-latek będąc przekonanym, że koresponduje przez internet z 14-latkiem, zaproponował mu seks, umawiając się z nim na spotkanie. Do żadnego spotkania z chłopcem jednak nie doszło, a w domu 41-latka zjawili się chełmscy policjanci. Mężczyznę zatrzymano, usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury.

Dostał dozór policyjny, ale śledczy gromadzą materiały w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here