Chełm promował się za darmo

Ile miasto Chełm wydało pieniędzy na organizację koncertu w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki, który odbył się w niedzielę 26 lipca w Kumowej Dolinie? O to też pytali radni. Okazuje się, że przedsięwzięcie w całości sfinansowała TVP, a dodatkowo Chełmski Dom Kultury zarobił 10 000 zł za wynajem amfiteatru.

Po raz drugi w Chełmie odbył się koncert w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. W ubiegłym roku gwiazdy disco-polo i muzyki pop śpiewały na scenie w Parku Miejskim. W bieżącym roku natomiast zdecydowano, że sztandarowa impreza Telewizji Polskiej na okres wakacji odbędzie się w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Zenek Martyniuk, Edyta Górniak a nawet Thomas Anders z legendarnego zespołu Modern Talking zaśpiewali dla 999 widzów zgromadzonych na trybunach i kilku milionów przed telewizorami.

O ile w ubiegłym roku miasto Chełm musiało dołożyć się do organizacji imprezy, o tyle w bieżącym roku z budżetu samorządu na ten cel nie została wydana ani jedna złotówka. O koszty na czwartkowej komisji budżetu i rozwoju gospodarczego pytali również miejscy radni. Okazuje się, że występy gwiazd disco-polo, muzyki pop, ale także całą organizację koncertu w całości sfinansowała Telewizja Polska. Jak podkreślają urzędnicy do kasy Chełmskiego Domu Kultury, który zarządza amfiteatrem w Kumowej Dolinie, wpłynęło jeszcze 10 000 zł za wynajem obiektu. Jakub Banaszek prezydent Chełma podkreśla, że miasto miało świetną promocję, w dodatku całkowicie bezpłatną. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here