Chełmscy policjanci najlepsi w województwie

Podomisarz Paweł Burda i młodszy aspirant Piotr Pędzik z KMP w Chełmie zwyciężyli w Wojewódzkich Eliminacjach do XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, fot. KWP w Lublinie

Podkomisarz Paweł Burda i młodszy aspirant Piotr Pędzik reprezentujący Komendę Miejską Policji w Chełmie zdobyli pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. Chełmski patrol będzie reprezentował lubelski garnizon Policji na ogólnopolskich zawodach, które odbędą się w Słupsku.

W wojewódzkich eliminacjach do XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych wzięło wczoraj udział  21 dwuosobowych patroli reprezentujących wszystkie komendy powiatowe i miejskie lubelskiego garnizonu Policji oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

– Celem zawodów jest podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wzajemna wymiana doświadczeń w tym zakresie. Wszystko po to, by jak najlepiej pomóc poszkodowanej osobie w sytuacji zagrożenia jej zdrowia lub życia – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

Bezkonkurencyjny w lubelskich eliminacjach okazał się patrol Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, w składzie podkomisarz Paweł Burda i młodszy aspirant Piotr Pędzik. Chełmscy mundurowi będą reprezentować Lubelszczyznę w finale Ogólnopolskich Zawodów ratowników policyjnych, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku. Rd, źródło i fot. KWP w Lublinie