Chisza chce do góry

Kamienica przy ul. Świętoduskiej 6, aż prosi się o nadbudowę nad lokalem „Chisza”

Właściciel kamienicy przy ul. Świętoduskiej 6, w której mieści się m.in. popularna restauracja „Chisza”, serwująca przysmaki kuchni kaukaskiej, chce podwyższyć swój obiekt, a na jego dachu urządzić gastronomiczny taras, z widokiem, na północno-wschodnią panoramę miasta.

– Inwestor wniósł o ustalenie warunków zabudowy dla nadbudowy budynku usługowego wraz ze zmianą konstrukcji dachu i wykonaniem na dachu tarasu przeznaczonego na cele konsumpcyjne. Wniosek obejmuje także realizację schodów zewnętrznych oraz zmianę sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na funkcję biurową – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Urzędnicy przygotowali już wstępny projekt decyzji w tej sprawie. Teraz jego oceną i zaopiniowaniem zajmą się, zgodnie z wymogami, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Dopiero po etapie uzgodnień będzie wiadomo czy ostatecznie inwestor otrzyma decyzję otwierającą drogę do realizacji swoich zamierzeń.

– Ponieważ w tym przypadku jest ponad 20 stron postępowania, o wydanej decyzji strony zostaną poinformowane poprzez obwieszczenie, które zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej. Stronom postępowania przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – zastrzega Joanna Stryczewska.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here