Cieszą tylko punkty

Lubelski Motor pokonał w meczu 9. kolejki piłkarskiej III ligi na Arenie Lublin Sokoła Sieniawa 2:1. Dzięki wygranej, po bramce zdobytej w 90. minucie przez Michała Ranko, lublinianie wciąż plasują się w ligowej czołówce. Niestety, z taką grą, jak w sobotnim spotkaniu, o awans do II ligi będzie jednak bardzo ciężko.

W sobotę niewiele brakowało a motorowcy po raz kolejny w tym sezonie skompromitowaliby się. Zespół prowadzony przez Roberta Chmurę, asystenta trenera Mariusza Sawy, który po porażce 3:5 przed tygodniem w Krakowie z Hutnikiem został odsunięty od pierwszej drużyny Motoru, w 55. minucie przegrywał z Sokołem 0:1!

Gospodarze przez pierwszą część spotkania grali niemrawo, nie potrafili w drugiej linii wymienić 3-4 podań, wreszcie oddali zaledwie jeden celny strzał! Nie lepiej było na początku drugiej odsłony. Lublinian obudziło dopiero pojawianie się na boisku w 70. minucie Michała Palucha. 24-letni napastnik zaledwie czterech minuty po tym jak zmienił Dawida Kamińskiego, otrzymał znakomite podanie od Grzegorza Bonina i mimo trudnej pozycji zdołał umieścić piłkę w siatce gości.

Gdy w 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę zobaczył Michał Gałecki wydawało się, że remis będzie dla motorowców szczytem możliwości. Pięć minut później jednak Mateusz Jędryas kopnął bez piłki Marcina Michotę i liczba zawodników w obu zespołach wyrównała się. W nerwowej końcówce, w wielkim zamieszaniu pod bramką Sokoła, zwycięskiego gola dla Motoru zdobył Michał Ranko.

Motor Lublin – Sokół Sieniawa 2:1 (0:0)

Motor: Olszewski – Michota, Cichocki, Ranko, Słotwiński (74 Darmochwał) – D. Kamiński (70 Paluch), Gałecki, Bonin (90 Pożak), Sz. Kamiński, Brzyski – Nowak (89 Rak).

Sokół: Korziewicz – Skała, Padiasek, Kardyś, Ochał, Purcha, Brocki, Kapuściński (90 Siwy), Wąsik (75 Pelc), Kasza, Surmiak.

Bramki: 0:1 Ochał 55, 1:1 Paluch 74, 2:1 Ranko 90. Czerwone kartki: 83. minuta Gałecki (M.) – za drugą żółtą, 88. minuta Jędryas (S.) za kopnięcie Michoty. Żółte kartki: Gałecki, Brzyski, Michota (Motor) – Skała, Kapuściński, Korziewicz, Kardyś (Sokół). Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów). Widzów: 2011.