Ciężarówka staranowała rowerzystkę

Chwile grozy na drodze wojewódzkiej w Krupem. Kierujący cysterną w trakcie wyprzedzania najechał na 74-letnią rowerzystkę. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek po godzinie 9 w Krupem (gmina Krasnystaw). – Kierujący samochodem ciężarowym MAN, 55-letni mieszkaniec gminy Piaski, rozpoczął manewr wyprzedzania rowerzystki na odcinku drogi, gdzie znajdowało się wzniesienie – opowiada Marek Kulibab z krasnostawskiej policji. Niestety, z naprzeciwka wyłonił się samochód osobowy.

– Aby uniknąć zderzenia kierujący cysterną wrócił na swój pas ruchu, jednak w trakcie manewru doszło do potrącenia rowerzystki – dodaje. Siła uderzenia wyrzuciła 74-latkę na pobocze, rower trafił zaś pod koła ciężarówki. – Kobieta z licznymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Za jego niebezpieczne zachowanie na drodze zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie – dodaje Kulibab. (kg)