Co słychać w klubach?

Treningi po zimowej przerwie wznowiły kolejne drużyny Chełmskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej, grające w IV i V lidze. Dziś zaglądamy do Włodawianki, Sparty Rejowiec Fabryczny, a także Startu Pawłów i Orła Srebrzyszcze.


Na boiska treningowe wrócili zawodnicy WŁODAWIANKI. Podopieczni Mirosława Kosowskiego zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli IV ligi, co było dość dużą sensacją. Wiosną zespół z Włodawy będzie chciał bronić wysokiej pozycji, choć z pewnością nie będzie to łatwe. Na pierwszym po dłuższej przerwie treningu pojawiło się kilkunastu zawodników, o wzmocnieniach klub na razie nie informuje, choć wiadomo, że pojawiło się kilku piłkarzy, którzy wyrazili ochotę do gry w zespole z Włodawy.

Niepewna jest sytuacja Rafała Musza, który zmaga się z bólem po kontuzji i póki co trenuje indywidualnie. Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym Włodawianka zagra 22 stycznia w Lublinie z Kryształem Werbkowice. Później zmierzy się: 25 stycznia z Pom Piotrowice, 1 lutego – z Huraganem Międyrzec Podlaski, 8 lutego z Podlasiem Biała Podlaska, 12 lutego ze Stalą Kraśnik, 15 lutego ze Spartą Rejowiec F., 18 lutego z Avią Świdnik, 21 lutego z Kłosem Gmina Chełm, 29 lutego z Motorem Lublin, a 14 marca z Polesiem Kock.

Treningi wznowili też zawodnicy IV-ligowej SPARTY REJOWIEC FABRYCZNY. Podopieczni Bartosza Bodysa po rundzie wiosennej mają 18 punktów i zajmują 11. miejsce. Na pierwszych po zimowej przerwie zajęciach zabrakło Mateusza Adamca, Konrada Kiejdy i Jacka Paździora, ale ich absencje były usprawiedliwione (obowiązki służbowe). Sparta stara się pozyskać zawodników na pozycje bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Pierwszy sparing drużyna z Rejowca Fabrycznego zagra 25 stycznia z Lublinianką.

Dzieje się też w chełmskiej okręgówce. Przygotowania do rundy wiosennej na 4 lutego zaplanowano w zespole START REGENT PAWŁÓW. Klub informuje o planowanych sparingach: 8/9 lutego z Traweną Trawniki, 15/16 lutego z LKS Biskupice, 22/23 lutego ze Zniczem Siennica Różana, 29 lutego lub 1 marca z Vojsławią Wojsławice, 7/8 marca ze Spółdzielcą Siedliszcze, 14/15 marca ze Zrywem Gorzków, 21/22 marca z Błękitem Cyców.

Pod wodzą nowego trenera przygotowania rozpoczął ORZEŁ SREBRZYSZCZE. Sebastiana Koguta zastąpił starszy brat Waldemar. W rundzie jesiennej trener W. Kogut był szkoleniowcem Brata Siennica Nadolna, z którym zakończył rozgrywki na 5. miejscu z dorobkiem 23 punktów. Orzeł zdobył jesienią tylko 8 punktów i zamyka ligową tabelę. Przed nowym trenerem cel jest tylko jeden – utrzymanie zespołu w chełmskiej okręgówce. W. Kogut nie planuje radykalnych zmian w kadrze, choć poszukiwania nowych twarzy trwają. Jak czytamy na stronie klubu bardzo ważną informacją jest powrót z wypożyczenia z Granicy Dorohusk Andrzeja Olendra.

Warto dodać, że Orzeł przystąpi do rozgrywek pogrążony w żałobie. 4 stycznia całe piłkarskie środowisko zszokowała bowiem informacja o tragicznej śmierci zaledwie 20-letniego zawodnika klubu ze Srebrzyszcza Michała Tatysiaka. A oto plan sparingów Orła: 26 stycznia z Astrą Leśniowice, 15 lutego z juniorami starszymi Górnika Łęczna, 22 lutego z Huraganem Hrubieszów, 29 lutego z Szumy Susiec, 7 marca z Andorią Mircze, 14 marca z Saweną Sawin, 21 marca z Granicą Dorohusk. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here