Co słychać w klubach

Choć śnieg dopiero zaczął się topić, kluby chełmskiej ligi okręgowej mają za sobą pierwsze treningi i sparingi. Co prawda runda wiosenna ruszy dopiero w pierwszy weekend kwietnia, ale zainteresowanie kibiców przygotowaniami poszczególnych zespołów do rozgrywek jest bardzo duże. Od dziś na łamach Nowego Tygodnia będzie można przeczytać cotygodniowy raport o tym, co dzieje się w klubach ligi okręgowej.

START KRASNYSTAW

Liderujący po pierwszej rundzie w V lidze Start Krasnystaw ma za sobą pierwszy sparing. Zremisował 2:2 z Unią Hrubieszów, o czym już pisaliśmy. Nowym zabytkiem Startu jest bramkarz Unii Hrubieszów Sławomir Ryć, który po latach wrócił do Krasnegostawu. Ze Startem trenuje jeszcze jeden doświadczony zawodnik, mający na koncie grę w trzeciej lidze. Dopóki jednak piłkarz nie zwiąże się umową z krasnostawskim klubem, trener Daniel Krakiewicz nie zamierza ujawniać nazwiska. A oto plan najbliższych sparingów zespołu z Krasnegostawu: 26 luty – Kłos Chełm, 5 marca – Granit Bychawa, 19 marca – Igros Krasnobród, 26 marca – Kryształ Werbkowice.
A już w sobotę 25 lutego w domu weselnym „Storczyk” w Krasnymstawie działacze Startu organizują piłkarski bal karnawałowy, na który zapraszają wszystkich swoich sympatyków i mieszkańców miasta. Wstęp to tylko 200 zł od pary. Z tej kwoty 50 zł zostanie przekazane na klub.

RUCH IZBICA

Dziewiąty w tabeli po rundzie jesiennej Ruch Izbica ma za sobą jeden sparing. Na treningowym boisku w Izbicy pokonał w nim występujący w klasie „A” Start-Regent Pawłów 7:4. Bramki dla Ruchu zdobyli: Antoniak, Malczewski, Hopko 2, Kornaś, Swatowski, Pawlak. W I połowie zespół z Izbicy grał w składzie: Pastuszak – Wlizło, Bożko, Nizioł, zawodnik testowany, Pawlak, Kornaś, Malczewski, Lewandowski, Hopko, Antoniak, a w II: Bliźniak – Swatowski, Pawelec, Nizioł, zawodnik testowany, Antoniak, Kaszak, Kornaś, Lewandowski, Hopko, Tymicki. Z kolei gole dla Startu zdobyli: Głowacki 3 i D. Słomiński 1. Start zagrał w składzie: (I połowa) Kurzepa – Dudek, Maliński, Kułaga, Ozon, Żuk, Żukowski, Karauda, Jaruga, D. Słomiński Damian, Głowacki. (II połowa) Kurzepa (55 Klin) – Dudek, Maliński, Sołtys, Kułaga, A. Słomiński, Miazga, Chybiak, Kister, Jaruga (70 Borysiuk), Głowacki.

FRASSATI FAJSŁAWICE

Spore zmiany w przerwie zimowej nastąpiły we Frassati Fajsławice. Z drużyną pożegnał się trener Daniel Krakiewicz, który skorzystał z propozycji walczącego o awans do czwartej ligi Startu Krasnystaw i od tego roku prowadzi lidera chełmskiej „okręgówki”. Kto będzie jego następcą? Klub nie chce zdradzać nazwiska nowego szkoleniowca, bo nie podpisano z nim jeszcze umowy. Podobno trener ma być spoza powiatu krasnostawskiego. Frassati ma też nowe władze. Prezesem klubu został Wiesław Policha, a skład zarządu uzupełniają: Piotr Trała – wiceprezes do spraw sportowych, Zbigniew Salecki – wiceprezes do spraw organizacyjnych, Adam Błaziak – sekretarz, Bartłomiej Sałaga – skarbnik oraz Krzysztof Madeja – członek zarządu. W pierwszym spotkaniu kontrolnym w tym roku zespół z Fajsławic uległ Granitowi Bychawa 0:3. Frassati grało w składzie: Dzirba – Błaziak, Stacharski, P. Przebirowski, Madeja, Adamiak, Robak, Chruściel, Olech, S. Baran, Lipa, na zmiany wchodzili: Pluta, Jedut, Stefaniak, Skorek, Kasperek, Młynarczyk, K. Przebirowski.

SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE

Nowego trenera ma też ostatni w tabeli Spółdzielca Siedliszcze. Krzysztofa Klempkę, z którym nie przedłużono umowy, zastąpił Mateusz Szczecki związany z Widokiem Lublin. I to najprawdopodobniej dwóch-trzech zawodników Widoku ma na dniach wzmocnić zespół z Siedliszcza. Wszystko wskazuje na to, że ze Spółdzielcy odejdzie wypożyczony z Chełmianki bramkarz Przemysław Pawlak. A oto plan sparingów zespołu z Siedliszcza: 22 lutego – Iskra Krzemień, 25 lutego lub 1 marca – Widok Lublin, 4 marca – Orzeł Srebrzyszcze, 11/12 marca – Pławianice Kamień, 18/19 marca – Trawena Trawniki, 25 marca – GLKS Głusk.

SPS EKO RÓŻANKA

Aż cztery sparingi ma już za sobą SPS EKO Różanka, wicelider chełmskiej okręgówki. Podopieczni Sławomira Skorupskiego zremisowali 2:2 z Kłosem Chełm, potem przegrali aż 1:5 z Włodawianką, a w trzecim sparingu zespół z Różanki pokonał Tur Milejów 6:0 (gole: Skorupski, Bornus, Magdysh, J. Gołąb, Romaniuk, Jankowski). Skład Eko: A. Macieńko – K. Mikulski, G. Bornus, K. Sobów, V. Magdysh, J. Gołąb, M. Gołąb, Ł. Jankowski, D. Żakowski, S. Skorupski, P. Romaniuk. Na zmianę wchodził: E. Mikulski. W czwartym meczu SPS przegrało 1:7 z Lewartem Lubartów. Gola dla Różanki zdobył Sobów. SPS EKO grało w składzie: A. Macieńko – W. Lejko (K. Mikulski), M. Żakowski, G. Bornus, P. Kruk (G. Piotrowski), E. Mikulski, M. Gołąb, K. Sobów, J. Gołąb, V. Magdysh, Chwedoruk.

UNIA REJOWIEC

Powodów do optymizmu swoim kibicom nie dają piłkarze Unii Rejowiec. Zespół trenera Tomasza Sąsiadka osłabiony odejściem Przemysława Huka do Kłosa Gmina Chełm, przegrał póki co wszystkie swoje sparingi. W pierwszym spotkaniu uległ aż 0:7 Trawenie Trawniki. Co prawda Unia grała bez nominalnego bramkarza, ale przegrana z zespołem klasy „B” i to bardzo dotkliwa, dobrze o piłkarzach z Rejowca nie świadczy. Potem Unię pokonali juniorzy Chełmianki, ogrywając ją gładko 3:0. W ostatnią niedzielę piłkarze trenera Sąsiadka ulegli Bratu Cukrownik Siennica Nadolna 2:4 (gole dla Unii: Karauda i D. Kowalczyk).

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY

Po dwóch sparingach jest już Sparta Rejowiec Fabryczny, która przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła 16 stycznia. Podopieczni Bartosza Bodysa w pierwszym meczu kontrolnym pokonali Ogniwo Wierzbica 3:1 (1:1). Wszystkie trzy gole zdobył Mateusz Adamiec. Sparta zagrała w składzie: Podlipny – A. Rutkowski, Kość, Sawicki, Lewczuk, Bodys, Kiejda, Barabasz, Martyn, Adamiec, Sulowski. Na zmianę wchodzili: Wiewióra, Kwiatosz, Krystjańczuk, Oleksiejuk. W drugim sparingu drużyna z Rejowca Fabrycznego uległa Granitowi Bychawa 2:3 (2:0). Obie bramki dla Sparty strzelił Sulowski. Zespół trenera Bodysa wystąpił w składzie: Bralewski, Lewczuk, Martyn, K. Rutkowski, Sawicki, Oleksiejuk, Kiejda, Bodys, Sulowski, Barabasz, Góra (46 Kwiatosz).

BRAT CUKROWNIK SIENNICA NADOLNA

Podopieczni Andrzeja Krawca są po dwóch sparingach. Po przegranej z Victorią 1:4 (gol Sebastian Suduł) w sobotę wygrali z Unią Rejowiec 4:2 (gole dla Brata: Sudół 2, Drapsa 1, P. Szadura 1). Kolejny sparing Brat rozegra w Siennicy Nadolnej z Ogniwem Wierzbica, w najbliższy weekend. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, wszystko wskazuje na to, że do Startu Krasnystaw powróci Karol Wojciechowski. Drużynę Brata z kolei ma wzmocnić trzech nowych zawodników, bramkarz, środkowy obrońca i napastnik. – Wszyscy trzej trenują z nami, niebawem powinniśmy podjąć decyzję o ich przyszłości. Chcemy, aby zostali w klubie, ale jeszcze nie osiągnęliśmy porozumienia. Bramkarz ma spore doświadczenie, może okazać się naszym dużym wzmocnieniem. Spore możliwości drzemią też w stoperze i napastniku, choć obaj mają zaległości treningowe – mówi A. Krawiec. (kg, s)