Coraz więcej koronawiursa w Krasnymstawie

Tak złego tygodnia od początku pandemii w powiecie krasnostawskim nie było. Zakażeniu koronawirusem w ciągu kilku dniu uległo ok. 30 osób, dwa razy więcej niż od marca do połowy października. Zmarły dwie kolejne zarażone osoby z terenu powiatu. Wirusa ma m.in. miejski radny.

Do początku ubiegłego tygodnia wydawało się, że koronawirus omija powiat krasnostawski. Od początku marca zakażeniu uległo tu ok. 20 osób, dwie zmarły. Przełom nastąpił 18 października. Tego dnia urząd wojewódzki w Lublinie poinformował aż o trzynastu mieszkańcach powiatu zakażonych Covid 19.

19 października zachorowała tylko jedna osoba, ale już 20 października aż 5, a 21 października koronawirusa zdiagnozowano u 10 mieszkańców powiatu krasnostawskiego. Ostatnie dni były trochę spokojniejsze. 23 października zakażone zostały dwie osoby, a 24 października jedna. Do niedzieli w powiecie krasnostawskim stwierdzono w sumie 56 zachorowań, 35 osób wyzdrowiało, cztery zmarły.

Ostatnie ofiary koronawirusa to: 67-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Chełmie w czwartek, 22 października oraz 74-letnia kobieta, która zmarła również w chełmskim szpitalu, w sobotę. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że zakażony jest jeden z radnych miasta Krasnystaw, wirus dotarł też do SP w Kraśniczynie. Rosnąca liczba zachorowań zmusiła lokalne urzędy do zamknięcia się dla interesantów. Mieszkańcy Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego sprawy urzędowe powinni załatwiać on-line lub telefonicznie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here