COVID-19 znowu w Białopolu

Koronawirus jednak nie odpuszcza. W minionym tygodniu pojawił się kolejny przypadek w powiecie chełmskim i to w gminie Białopole, w której było już lokalne epicentrum pandemii. O zdrowie boją się mieszkańcy sąsiedniej Żmudzi, bo chora kobieta była tam na dużej uroczystości.

O setkach nowych przypadków zachorowań na Covid-19 w Polsce media informują nas codziennie. Jednak od kilkunastu dni nie było żadnej chorej osoby w Chełmie ani powiecie chełmskim. Do minionego czwartku, kiedy okazało się, że mieszkanka Buśna w gminie Białopole, która trafiła do chełmskiego szpitala ma koronawirusa. 18 lipca kobieta pomagała w obsłudze rodzinnej uroczystości w sąsiedniej Żmudzi. Objawy choroby, utrata smaku i węchu, pojawiły się już po imprezie. Więc nie wiadomo czy zaraziła się w Żmudzi czy pracując tam była już chora…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 27.07.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here