Cóż to był za finisz!

FC Kumple, choć w decydującym o pierwszym miejscu meczu z AleTaxi przegrywali 1:4, zdołali podnieść się z kolan. Po przerwie strzelili aż pięć goli, tracąc jeszcze tylko jednego, a po zakończeniu spotkania odebrali medale oraz okazały puchar za zajęcie pierwszego miejsca

FC Kumple obronili tytuł mistrzowskim w Jesiennej Lidze Orlikowej, organizowanej przez Ognisko TKKF Omega! Takich jednak emocji, jakie towarzyszyły zawodnikom na finiszu tegorocznych rozgrywek, nie wymyśliłby chyba nawet sam mistrz horroru Alfred Hitchcock.

Po trzech miesiącach zmagań dopiero ostatni mecz w rozgrywkach decydował o kolejności na podium! Szanse na końcowy sukces miały aż trzy zespoły, przy czym CWKS L-OT musiał liczyć na remis w potyczce rywali w walce o złoto: broniącego tytułu FC Kumple i zajmującej trzecie miejsce ekipy AleTaxi.

Po pierwszej połowie ostatniego meczu 4:1 prowadzili taksówkarze i to oni trzymali puchar za wygranie ligi! W drugiej części Kumple zagrali jednak koncertowo i wygrali spotkanie 6:5, ostatecznie awansując na pierwsze miejsce i broniąc tym samym trofeum wywalczonego przed rokiem.

– To było wielkie widowisko. Takie mecze zdarzają się w historii tylko raz – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator piłkarskich rozgrywek, które rozpoczęły się na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie 20 września.

Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego rozgrywek, Ognisko TKKF Omega dziękuję za wsparcie Piotrowi Sakowi (Olimp Trofea), dyrektor SP nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, NSZZ „Solidarność”, IPN Oddział Lublin, MW Sport (Markowi i Łukaszowi Wójcikom) oraz Urzędowi Miasta.

AleTaxi – FC Kumple 5:6

Bramki: Adrian Prażmo 5 – Piotr Ślepowroński Junior 2, Patryk Ślepowroński, Bartłomiej Ślepowroński, Łukasz Ożga, Dariusz Sulenta.