Czarodziejskie Drzewo trafiło do Chełma

W Warszawie odbyła się finałowa, ogólnopolska gala z okazji Międzynarodowego Święta Drzew, na której rozdano „Czarodziejskie Drzewa” – nagrody dla organizatorów najciekawszych akcji ekologicznych mających na celu ochronę zieleni i sadzenie drzew. Jedna z ośmiu statuetek „Czarodziejskiego Drzewa” przyjechała do Chełma. Nagrodę otrzymało Stowarzyszenie WeRwA za działania przeprowadzone w ramach ubiegłorocznego Święta Drzew, w tym za „akcję sadzenia drzew na terenie miejskich osiedli”. Oprócz sadzenia drzew przeprowadzono także informacyjną akcję medialną oraz plebiscyt Drzewo Chełma ‘2020.

WeRwA była jedynym nagrodzonym stowarzyszeniem, pozostałe nagrody trafiły do szkół, przedszkoli i osób indywidualnych.

– Bardzo się cieszymy z tej nagrody, tym bardziej, że to był nasz pierwszy udział w tym prestiżowym konkursie. Ten sukces nie byłby możliwy bez współpracy z chełmskimi mediami oraz wieloma innymi partnerami, w tym szczególnie z prezeską Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ewą Jaszczuk. Statuetka jest ważna, motywująca, ale najważniejsze jest to, że posadzone drzewa będą znakomicie służyły obecnym i przyszłym mieszkańcom naszego miasta – mówi Anna Gorczyca, prezes Stowarzyszenia WeRwA.

Warto zaznaczyć, że w tym roku członkowie stowarzyszenia kontynuowali ubiegłoroczne działania. W ostatnich dniach na terenach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i SM Eskulap posadzono prawie dwieście drzewek. Sadzonki, które nieodpłatnie przekazało Nadleśnictwo Chełm, za pośrednictwem WeRwY mógł otrzymać każdy mieszkaniec miasta.

Równolegle w ramach projektu „Elektrośmieci usuwamy, Chełm zadrzewiamy” sfinansowanego przez Miasto Chełm, stu mieszkańców otrzymało talony na zakup dowolnych drzew i krzewów w zamian za zdane elektrośmieci.

Za sprawą organizowanego przez WeRwę konkursu po raz drugi wybrano właśnie chełmskie „Drzewo Chełma”. Tegorocznym zwycięzcą został miłorząb dwuklapowy rosnący na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy ul. Reformackiej, który zdobył 297 głosów i pokonał jesiona wyniosłego rosnącego przy ul. Piłsudskiego 5 (116 głosów). Miłorząb zostanie zgłoszony do finału ogólnopolskiego konkursu prowadzonego przez Klub Gaja. (gg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here