Czas zabawy i rekreacji

To był czas świetnej muzyki i znakomitej rozrywki. Gmina Urszulin hucznie świętowała swoje dni, w tym trzeci Jarmark Poleski. Impreza, jak co roku, przyciągnęła tłumy. Gwiazdą finałowego koncertu był zespół Brathanki.

Dni gminy Urszulin trwały cztery dni – od czwartku do niedzieli (4-7 lipca). Pierwszy dzień zaczął się od seansu pod chmurką. Późnym wieczorem w parku rekreacyjnym w Urszulinie zostało wyświetlone kino plenerowe. Wieczorny seans, pomimo chłodu, zgromadził liczne grono kinomaniaków. Widzowie na rozłożonych leżakach i kocach obejrzeli film pt. „Prawdziwe życie”.

W piątek podczas „targu” można było posłuchać występu Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej. Tego samego dnia rozegrano turniej piłkarski i nawet drobny deszczyk nie przeszkodził zawodnikom w zaciekłej rywalizacji. Pod koniec dnia niesprzyjająca deszczowa i wietrzna aura pokrzyżowała plany organizatora i zaplanowany pokaz ratownictwa wodnego niestety trzeba było odłożyć. Za to wieczorem bez problemów pogodowych została wyświetlona kolejna plenerowa projekcja filmu „Konopielka”.

Trzeci dzień gminnego święta rozpoczął się już wczesnym rankiem od zawodów wędkarskich na dwóch akwenach, w których udział brali dzieci, młodzież i dorośli. W tym dniu nie trzeba było już z niepokojem patrzeć w niebo, co prawda słońce tylko przez chwilę uśmiechnęło się do uczestników imprezy, ale deszcz nas oszczędził, a to już w zupełności wystarczyło do dobrej zabawy.

Sobotnie zmagania sportowe były skierowane do prawdziwych miłośników tego sportu, bo kto inny niż zapaleni wędkarze jest w stanie w wolny dzień siedzieć z wędką w dłoni. Potem rozpoczął się kolejny, muzyczny etap imprezy. Na scenie pojawiły się zespoły polskiej muzyki tanecznej takie jak: „Macho”, „Energy Girls”, „Shantel” oraz „Mejk”, które rozgrzały uczestników do czerwoności i wzbudziły aplauz. Zebrana pod sceną publiczność bawiła się w rytm największych przebojów. Sobotni program zakończył się plenerową dyskoteką.

Niedziela była ostatnim dniem obchodów Dni Gminy Urszulin z III Jarmarkiem Poleskim. Oficjalnego otwarcia i powitania uczestników dokonał wójt gminy, Tomasz Antoniuk. Potem było dużo muzyki, konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Podczas jarmarku była możliwość obejrzenia wystawy rękodzieła i sztuki ludowej.

Wśród stoisk można było odnaleźć rzemieślnicze i artystyczne cuda niespotykane na co dzień w centrach handlowych. Oryginalne stoiska oraz degustacja specjałów regionalnych przyciągały kupujących. Dodatkowo podczas Jarmarku przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie dwuletniej Wiktorii Dyś. Jako pierwsze na scenie pojawiły się zespoły ludowe z repertuarem popularnych piosenek, przyśpiewek oraz melodii ludowych.

Później wielbiciele muzyki folkowej mogli posłuchać zespołów „Bonanza” i „Horpyna”. Niedzielny wieczór należał jednak do gwiazdy tegorocznych Dni Gminy Urszulin, czyli zespołu „Brathanki”. Punktem kulminacyjnym koncertu był pokaz pirotechniczny, który rozświetlił niebo nad Urszulinem tysiącem migocących i kolorowych światełek. – Atrakcji na te cztery dni było wiele i każdy na pewno znalazł coś szczególnego dla siebie – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy.

– Tegoroczna edycja imprezy była niezwykle udana. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie licznie obecni mieszkańcy naszej gminy, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim za czynny udział oraz pomoc w przygotowaniu naszego święta. Już teraz zapraszamy wszystkich za rok – dodaje wójt.

Organizatorem Dni Gminy Urszulin, w tym Jarmarku Poleskiego, była gmina Urszulin we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Klub Sportowy „Polesie Urszulin”. (b)