Czerwono-czarni bezlitośni dla akademików z Koszalina

Startowcy w piątkowym meczu zdecydowanie wygrali walkę na tablicach

Koszykarze TBV Start wygrali trzeci mecz w obecnym sezonie w Energa Basket Lidze, a drugi przed własną publicznością. W piątkowy wieczór „czerwono-czarni” bez problemów w spotkaniu 7. kolejki uporali się z akademikami z Koszalina.

Goście prowadzili tylko raz. W 2. minucie po celnym lay-up Aleksandra Radulovića.

Potem Kacper Borowski przymierzył za 2 oraz z rzutów wolnych, za trzy trafił Mateusz Dziemba, który jak się później okazało był najlepszym strzelcem gospodarzy w starciu z drużyną z Koszalina i po 2,5 minuty TBV Start prowadził 7:2.

Przewaga lublinian rosła z każdą kolejną akcją. Po niesamowitej serii 14:0 na początku drugiej kwarty zespół trenera Davida Dedka wygrywał już 40:13.

W trzeciej kwarcie TBV Start nie był już wprawdzie tak skuteczny jak wcześniej, a AZS zbliżył się nawet na 15 punktów. Na więcej lublinianie nie pozwolili.

Czwartą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:0, a to oznaczało, że całkowicie kontrolowali sytuację.

Ostatecznie zasłużenie zwyciężyli AZS Koszalin 81:59.

Najlepszym strzelcem gospodarzy – rzucił 13 punktów – był Mateusz Dziemba.

Dwa punkty mniej i 10 zbiórek zdobył Kacper Borowski.

W zespole gości na wyróżnienie zasłużył Marko Tejić, który zanotował 19 punktów oraz 13 zbiórek.

MAG

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59 (26:13, 22:11, 14:19, 19:16)

TBV Start: Dziemba 13 (2×3), Washington 12 (2×3), Borowski 11 (1×3), Upson 11, Gaddefors 3 (1×3) oraz Gospodarek 11 (2×3), Mirković 10 (2×3), Czerlonko 8 (2×3), Szymański 2, Pelczar, Kowalski, Piliszczuk.
Koszalin: Tejić 22 (2×3), Kucharek 10 (1×3), Radulović 6 (1×3), Surmacz 2, Brandon 2 oraz Papicz (2×3), Jakóbczyk 3 (1×3), Walters 2, Czujkowski, Bochno.