Czołówka przed Okuninką

W sobotę rano (27 lipca), między Włodawą a Okuninką doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Przyczyną był nieprawidłowo wykonany manewr przez 22-latka kierującego Volvo. Jego 19-letnia pasażerka trafiła na obserwację do włodawskiego szpitala, kierowcom nic się nie stało. Wszyscy mogą mówić o wielkim szczęściu, bo zdarzenie wyglądało potwornie.

Wszytko działo się na drodze wojewódzkiej 812. Tuż za rogatkami Włodawy doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. – 22-letni kierujący Volvo, jadąc w kierunku Okuninki, wykonał nieprawidłowy manewr wymijania, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z poruszającym się w kierunku Włodawy Seatem kierowanym przez 39-latka – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– 19-letnia pasażerka szwedzkiego auta wprawdzie została zabrana do włodawskiego szpitala, ale nic poważnego się jej nie stało. Kierujący byli trzeźwi, a z uwagi na rozległe uszkodzenia pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne. Dodatkowo kierującemu Volvo, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego, zatrzymano prawo jazdy. (bm)