Czołówka we mgle

Tylko cztery osoby zostały ranne w środowym wypadku w Kolonii Wytyczno. Tylko, ponieważ bus, dopiero jechał po pasażerów. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby to był bus rejsowy.

W środę (12 grudnia) po godzinie 7 rano na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kolonia Wytyczno (gm. Urszulin) doszło do wypadku, w którym udział brały dwie osobówki i pasażerski bus. – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec gminy Urszulin, kierując bez uprawnień Skodą Felicją, w gęstej mgle rozpoczął manewr wyprzedzania Skody Octavii i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Mercedesem Sprinterem. Wyprzedzany przez niego pojazd również nie uniknął zderzenia – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

Wszyscy kierujący pojazdami w wieku 20., 50. i 69. lat oraz 71-letnia pasażerka Octavii trafili do szpitala. Ruch na drodze przez kilka godzin był utrudniony – funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Najciężej ranny w zdarzeniu został jego domniemany sprawca. 20-latek z licznymi złamaniami przebywa w szpitalu. Pozostali uczestnicy wypadku doznali mniej groźnym obrażeń – dwoje z nich już opuściło SP ZOZ.

– Na drogach panują trudne warunki, na mokrej lub oblodzonej nawierzchni pojazd zachowuje się zupełnie inaczej. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze i zachowajmy szczególną rozwagę jadąc np. we mgle. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę i rozsądek można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – apeluje pani rzecznik. (bm Fot. Andrzej Jung OSP Urszulin)