Czterdziestolatku zadbaj o zdrowie!

NFZ zachęca osoby, które ukończyły 40 lat do wzięcia udziału w programie „Profilaktyka 40 Plus” i skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych.


– Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszając osoby 40+ do skorzystania ze skierowania na badania i zadbania o swoje zdrowie.

Jak uzyskać takie skierowanie? Są dwie opcje – jedna dla osób posiadających Internetowe Konto Pacjenta i druga – przez infolinię. Osoby z IKP po zalogowaniu się na swoje konto będą mieli do wypełnienia ankietę dotyczącą m. in. ich stanu zdrowia, kondycji i aktywności fizycznej, przebytych chorób, sposobu odżywiania się, nałogów oraz ryzyka chorób onkologicznych. Te same pytania usłyszą osoby nieposiadające IKP, dzwoniące na infolinię pod nr 22 735 39 53. Warto mieć pod ręką ostatnie wyniki badań, ponieważ udzielenie jak najpełniejszych odpowiedzi pozwoli na dokładniejszą ocenę czynników ryzyka i dopasowanie właściwych badań.

Po wypełnieniu ankiety otrzymasz wynikające z jej treści porady zdrowotne oraz wykaz wybranych dla Ciebie badań laboratoryjnych. Po ich zatwierdzeniu otrzymasz e-skierowanie. Nie musisz go drukować – informację o nim dostaniesz na podany przez Ciebie numer telefonu lub e-mail. Aby skorzystać z badań zaleconych w ramach programu, wystarczy, że zgłosisz się do jednego z uczestniczących w programie laboratoriów z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Z e-skierowania można skorzystać tylko raz. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here