Cztery medale w Karlinie

UKS Olimpijczyk Chełm

Trzy medale koloru brązowego zdobyły zawodniczki Cementu Gryf Chełm w dalekim Karlinie, gdzie odbył się Puchar Polski kadetek i turniej nadziei olimpijskich z udziałem zawodników z krajów wyszehradzkich. Z jednym medalem – srebrnym wracają też zawodniczki Olimpijczyka Chełm.

W Pucharze Polski na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Jargieła w wadze do 46 kg. Z kolei w turnieju nadziei olimpijskich brązowe krążki zdobyły Aleksandra Łysomirska w kategorii wagowej do 53 kg i Patrycja Dudek w wadze do 65 kg.

W Karlinie zawodniczki Cementu Gryf Chełm startowały pod okiem trenera Dariusza Kucharskiego, a ich zmagania obserwował na żywo wiceprezes klubu, Mieczysław Czwaliński, który podzielił się z nami dobrymi informacjami.

W Karlinie w Pucharze Polski kadetek startowały też zawodniczki Olimpijczyka Chełm. Srebrny medal wywalczyła Alicja Nowosad, zaś siedem innych podopiecznych Jerzego Krasowskiego zdobyło punkty do kwalifikacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. (r)