Czy numerki zdają egzamin?

Kolejki w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Chełm wymusiły zmianę zasad obsługi. Teraz wydawane są tam numerki z godziną przyjęć interesantów rejestrujących auta. Zdaniem urzędników usprawniło to pracę.

Od ubiegłego tygodnia obowiązuje zmieniona organizacja pracy w Wydziale Komunikacji UM Chełm. Wprowadzono dziennie limity przyjęć interesantów rejestrujących auta. Rano umawiani są oni na konkretne godziny i wydawane są im numerki. Czy nowe rozwiązanie się sprawdza?

– Rozładowały się kolejki przed Wydziałem Komunikacji – informuje Biuro Prasowe UM Chełm. – Obecnie, według szacunków pracowników, w jednym czasie stoi w nich maksymalnie od pięciu do siedmiu osób. W międzyczasie, pomiędzy umówionymi na konkretną godzinę petentami w sprawie rejestracji pojazdu, obsługiwani są interesanci, którzy w Wydziale Komunikacji chcą między innymi zgłosić montaż haka holowniczego czy instalacji gazowej.

Już dziś można powiedzieć więc, że praca urzędników stała się bardziej płynna. Przy okazji przypominamy mieszkańcom, że we wtorki Urząd Miasta Chełm rozpoczyna swoją pracę o godzinie 8.30, a nie – tak jak w pozostałe dni – od 7.30. Ostatnio wielu petentów oczekiwało na otwarcie magistratu nawet półtorej godziny przed rozpoczęciem pracy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here