Czy piknik firmowy to dobry pomysł na integrację?

Imprezy team-buildingowe to bardzo popularny trend w ostatnich latach – i słusznie. Szefowie i menadżerowie firm od lat kładą nacisk na to, by oprócz dobrych wyników zawodowych, pracownicy mieli poczucie, że firma dba o ich zdrowie psychiczne i stara się zapewnić im odrobinę wytchnienia od czasu do czasu, przy okazji integrując zespół. Korzyść jest zatem obopólna. Pomysłów na imprezę firmową może być nieskończenie wiele. Czy piknik firmowy to najlepsza opcja? Co zyskujemy organizując taki właśnie event?

Po pierwsze – integracja w czystej postaci

Piknik zawsze kojarzy się dobrze. Niegdyś były to rodzinne spotkania w mniejszym lub większym gronie, z kocykiem w kratkę i koszykiem pełnym pysznego jedzenia. Podobny klimat przenosimy dziś na pole wydarzeń firmowych i tworzymy taką atmosferę dla naszych pracowników. Na świeżym powietrzu, przy ładnej pogodzie, gromadzimy nasz personel i umożliwiamy im spędzenie czasu ze sobą w atmosferze dużo mniej formalnej niż ma to miejsce w pracy. Jest to najbardziej naturalny i organiczny sposób na zacieśnienie więzi międzyludzkich w szeregach naszych kadr. Co więcej, pokazujemy pracownikom, że ich dobro leży nam na sercu i że rozumiemy, że należy im się chwila wytchnienia i beztroskiej zabawy we wspólnym gronie.

Po drugie – impreza tematyczna to zawsze dobry pomysł

Nasz piknik może koncentrować się wokół określonego motywu, co również jest bardzo popularnym nurtem imprezowym ostatnich lat. Możemy na przykład zorganizować nasz własny firmowy Oktober Fest i poczęstować uczestników piwem nalewanym przez kelnerki w słynnych bawarskich strojach. Możemy także cofnąć się do tej mniej brutalnej części PRL i zafundować pracownikom imprezę w klimatach czasów słusznie minionych przebierając ich w ubrania z tamtych czasów i zapewniając im „ochronę” ZOMO czy ORMO. Pomysłów jest nieskończenie wiele i ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia.

Po trzecie – to bardzo proste

Z pomocą fachowej agencji eventowej, jak Argentum Event, piknik firmowy nie jest zbyt trudnym przedsięwzięciem. Naszym zadaniem będzie sam pomysł, a profesjonaliści zajmą się całym zapleczem, by impreza przebiegała bez zakłóceń i w miłej i „bezawaryjnej” atmosferze. Organizacja takiego eventu na własną rękę może skończyć się małą katastrofą, ale w towarzystwie fachowców jest to zabawa w czystej postaci i gwarancja udanej integracji.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here