Czy wiesz, że średnio wydajemy do 2000 zł na zakupy świąteczne? Jak zaoszczędzić dzięki Black Friday!

Statystycznie każdy Polak, wyda na świąteczne prezenty około 2000 zł. To sporo, biorąc pod uwagę fakt, że połowa z zakupionych prezentów może być nietrafiona lub kupiona wyłącznie pod wpływem impulsu. Czy w ferworze zakupów świątecznych można zachować spokój, a co ważne także zachować oszczędności? Tak. Wystarczy rozejrzeć się za prezentami wcześniej lub skorzystać z Black Friday!

Choć każda rodzina ma inne tradycje bożonarodzeniowe, to wciąż wielu z nas nie wyobraża sobie świąt bez wręczania prezentów. To jednocześnie przyjemny rytuał, ale i okazja to tego, by sprawić drugiej osobie radość, ale również wywyłać na jej twarzy łzy wzruszenia.

Prezenty świąteczne cieszą, ale jak wskazują statystyki, wiele z nich nie tylko jest kupowanych w ostatniej chwili, gdy ceny są dość wysokie, ale również pod wpływem niepotrzebnego implusu. Kupujemy prezenty w postaci określonych przedmiotów tylko dlatego, że spodobało nam się ich świąteczne opakowanie lub skusiła nas do tego kolorowa reklama.

Tymczasem, jeśli w porę przygotujemy listę świątecznych prezentów i wybierzemy się na zakupy z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem, to będziemy mieli okazję wyszukać naprawdę dobrych okazji cenowych.

Dlaczego warto kupować prezenty świąteczne wcześniej?

Przede wszystkim dlatego, że końcówka listopada, nieodłącznie kojarzy się z sezonowymi wyprzedażami oraz Black Friday i Black Week. Co to za tajemnicze sformułowania? Black Friday to dzień (najczęściej ostatni piątek miesiąca listopada), w którym większość renomowanych sprzedawców rozpoczyna wyprzedaż produktów. To właśnie tego dnia, ceny potrafią spadać o nawet 70%. Promocje obejmują niemal wszystkie kategorie dostępnych produktów. Bo zaopatrzyć można się okazyjnie nie tylko w obuwie, czy odzież, ale również sprzęty do domu, czy elektronikę.

Z Black Friday korzysta wiele osób z całego świata. Początki tego wyprzedażowego święta rozpoczęły się jednak w Stanach Zjednoczonych, kiedy to policjanci filadelfijscy poszukiwali trafnego określenia na korki tworzone na ulicach miasta. Z czasem Black Friday stało się świętem każdego, kto chce zaoszczędzić, a zakupy utożsamia przede wszystkim z poszukiwaniem dobrych okazji.

Black Friday jako, że przypada na końcówkę listopada pozwala dobrze zaplanowac świąteczne wydatki, ale co ważne kupić także określony przedmiot jeszcze przed planowaną gorączką świątecznych zakupów. Bo co ważne, nie musisz stać w tym dniu w kolejkach. Większość ciekawych ofert Black Friday, znajdziesz w sklepach internetowych. Co oznacza, że produkty są wręcz na wyciagnięcie ręki, a jedynym czasem oczekiwania na paczkę będzie ten, poświęcony na dostawę jej do domu.

Co najczęściej kupujemy bliskim na święta? Elektronika wciąż na topie

Bywa różnie, bo wiele zależy od naszego budżetu oraz indywidualnych preferencji. Wiele jednak wskazuje na to, że coraz większym zainteresowaniem będziemy obejmowali takie kategorie produktów, jak smartfony, małe AGD, RTV, czy chociażby laptopy. Sprzęt elektroniczny, choć uchodzi za prezent z tzw. wyższej półki to często dostarcza najwięcej przyjemności, a rodziny kupują te przedmioty dla samych siebie, wynagradzając sobie trudny całorocznej pracy.

Czy opłaca się kupować elektronikę na wyprzedaży? Oczywiście, że tak. Przy założeniu, że wydamy średnio 2000 zł na prezent, to w Black Friday można całkiem sporo zaoszczędzić. Oferta wyprzedażowa kusi szczególnie dlatego, że wyprzedawane sprzęty pochodzą z oferty renomowanych marek. To w Black Friday, swoje produkty przecenia chociażby Samsung, Huawei, Bosch, Philips, HP, czy chociażby Lenovo.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here