Dachowanie po zderzeniu

Najprawdopodobniej zbyt duża prędkość była przyczyną bardzo groźnie wyglądającej kolizji, na skutek której dachował skręcający w drogę podporządkowaną Opel. Uderzył w niego kierowca Audi, który nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go samochodem.

W poniedziałek (29 kwietnia) dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze nr 812. – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący Audi, jadąc w kierunku Chełma najechał na tył skręcającego do miejscowości Żłobek Opla Corsy – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – W wyniku zderzenia mniejsze auto dachowało i wylądowało w rowie.

25-letni sprawca kolizji, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu został ukarany mandatem w kwocie 500 zł. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali poważniejszych obrażeń. W związku z uszkodzeniami pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne – dodaje pani rzecznik i apeluje o rozwagę na drodze.

– Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – wylicza Szymańska. (bm, Fot. Ryszard Matłocha)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here