Daj krew!

Krew to jeden z najcenniejszych darów, który niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Oni o tym wiedzą, dlatego sami biorą udział w honorowej zbiórce i zachęcają do tego innych. „Oddaj krew z mundurowymi” – to hasło tegorocznej akcji mundurowych, organizowanej pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie.

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji (30 lipca) przed budynkiem komendy przy ul. Żwirki i Wigury 20, w godz. od 9 do 14, odbędzie się mundurowa akcja oddawania krwi. Na gotowych do niesienia pomocy będzie czekał specjalny autobus z centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

– W imieniu komendanta, funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Region Chełm oraz członków Mundurowego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. 27. Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Chełmie z przyjemnością pragniemy zaprosić wszystkie środowiska krwiodawcze, a także społeczność szkolną i studencką do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki może ofiarować człowiek. Fakt oddania cząstki siebie drugiemu w potrzebie jest gestem dobrowolnym i honorowym, wzmacniającym pozytywny wizerunek funkcjonariusza państwowego w odbiorze społecznym i zgodnym z ideą służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej oraz ratowania życia ludzkiego – zachęcają: Konrad Pawłoś, prezes Mundurowego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Chełmie oraz Grzegorz Worlicki, przewodniczący Regionu IPA Chełm Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Cel jest szczytny tym bardziej, że co roku w okresie wakacyjnym w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje krwi. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here