Dało się

Wyremontowany chodnik przy ul. Północnej

Chodnik wzdłuż ul. Północnej na odcinku od ul. Kosmowskiej w kierunku tzw. wiaduktu Poniatowskiego został wyremontowany na całym odcinku, a jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe.


O przeprowadzenie tego remontu, na prośby mieszkańców, zabiegaliśmy w Ratuszu kilkukrotnie. Nasze starania, wsparte przez Radę Dzielnicy Czechów Południowy, pozwoliły na przywrócenie w tym miejscu pełnego bezpieczeństwa dla przechodniów. – Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane MARKA z Lublina, a ich łączny koszt wyniósł niecałe 79 tys. zł brutto. Roboty zrealizowano w całości ze środków rezerwy celowej rady dzielnicy – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

To jednak nie koniec zmian w rejonie ul. Północnej. Drogowcy wrócą tu na niebawem, by chodnik w rejonie dojść do przejść dla pieszych oraz przystanku autobusowego dodatkowo wyposażyć w specjalne płytki z wypustkami, które ułatwiają orientację osobom niewidomym.

– W ramach bieżącego utrzymania wykonane zostaną prace polegające na wymianie nawierzchni z kostki na płyty typu „braille” w sprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli do końca marca przyszłego roku – zapowiada J. Góźdź.

Całość zmian w wyglądzie ul. Północnej dopełnią z kolei nowe latarnie. Dzięki działaniom PGE Dystrybucja S. A. oddział Lublin nowe betonowe słupy zastępują tu stopniowo kilkudziesięcioletnie konstrukcje, które były już mocno nadgryzione zębem czasu. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here