Danowcy ćwiczą i startują online

Zajęcia online w LKSW Dan prowadzi czworo instruktorów. Oprócz Piotra Bernat, trenera głównego, także Łukasz Staiński, Bartłomiej Daniel i Adrianna Skowrytko (na zdjęciu powyżej)

Od kilkunastu dni z uwagi na epidemię koronawirusa zajęcia online odbywają się także w LKSW Dan. Świdniccy taekwondocy trenują w ten sposób cztery razy w tygodniu.


– Frekwencja jest mniejsza niż w sali, mimo to stale spotykają się dwie grupy treningowe – mówi Piotr Bernat, trener główny Dana, który prowadzi zajęcia w sieci. Pomagają mu także Łukasz Staiński, Bartłomiej Daniel i Adrianna Skowrytko.

– Dodatkowo nasi zawodnicy regularnie korzystają z treningów prowadzonych przez zaprzyjaźniony klub z czeskiej Karwiny, jak również ze szkoleń online, jakie w czasie pandemii prowadzą trenerzy z różnych krajów – dodaje Bernat.

Gościnnie zajęcia dla zawodników LKSW Dan prowadził już włosko-filipiński mistrz Juanito Jr Arsol (VII dan).

Atrakcją dla kilku kadrowiczów był także udział w międzynarodowym treningu online, który prowadzili czołowi włoscy trenerzy i zawodnicy kickboxingu Manuel Nordio, Timothy Bos i Simone Barbiere – w szkoleniu tym wzięło udział ponad 200 osób z kilku krajów. Choć nie odbywa się normalna rywalizacja sportowa, zawodnicy LKSW Dan uczestniczą także w wirtualnych turniejach, gdzie prezentują swoje umiejętności.

W sobotę rozpoczęły się zawody wspólnie organizowane przez LKSW Dan i PKSW Azja Pabianice.

– Co ciekawe, w internetowe wyzwanie włączyły się kluby z 9 krajów, a rywalizację sędziuje już 27 posiadaczy czarnych pasów, w tym czworo mistrzów ze stopniem VII dan. Zawodnicy mają dwa tygodnie na przygotowanie filmów. Potem oceniać ich będzie komisja sędziowska. Wyniki poznamy do 3 maja – kończy trener Piotr Bernat. BAS

Online trenują też najmłodsi danowcy,