Debiut literacki mieszkańca gminy Rudnik

W sali sportowej w Rudniku odbyło się spotkanie z Przemysławem Koroną – mieszkańcem gminy Rudnik i autorem debiutanckiej powieści fantasy „Nagonka”.

Wydarzenie zainaugurowało 23. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i zgromadziło miłośników literatury oraz osoby zainteresowane twórczością autora. W spotkaniu uczestniczyła Monika Kalita, zastępca wójta gminy Rudnik, która pogratulowała Przemysławowi Koronie jego debiutanckiej powieści „Nagonka”.

Przemysław Korona jest z wykształcenia leśnikiem, z pasji pszczelarzem i biegaczem. Na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Krasnystaw. Większość inspiracji czerpie z natury, lokalnych podań i słowiańskich wierzeń. Jego debiutancka powieść „Nagonka” łączy realizm przyrodniczy z mitologicznym światem słowiańskich bogów. Książkę można nabyć m.in. na portalu lubimyczytać.pl. (kg)