Detal psuje wrażenie

Barierka w tym miejscu jest niezbędna, ale zdaniem naszego Czytelnika, warto by swoim wyglądem nawiązywała do efektownej, zabytkowej fasady gmachu ZSE im. Vetterów

Nic nie umknie uwagi naszym Czytelnikom. Pan Stanisław Skrok zwrócił ostatnio naszą uwagę na metalową barierkę przed budynkiem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. – Zabytkowy gmach po rewitalizacji prezentuje się naprawdę pięknie, ale całe wrażenie psuje pozostawiona przed nim zwyczajna metalowa barierka – uważa nasz rozmówca.


Barierka odgradza chodnik przed szkołą od dość ruchliwej ulicy i niewątpliwie jest potrzebna. Typowe, wykonane z metalowych, pomalowanych na srebrno rurek, przęsła na tle zabytkowego budynku faktycznie, nie bardzo pasują do fasady zabytkowego budynku. – Na remont wydano kilkanaście milionów złotych, a pożałowano kilku tysięcy złotych na wymianę typowego płotku na stylizowane, żeliwne słupki z herbem miasta zespolone łańcuchem podkreślające efekt zabytkowego budynku. Szkoda, bo to w końcu samo centrum miasta – mówi pan Stanisław, dodając, że zdemontowaną barierkę, by się nie zmarnowała, można było wykorzystać w innym miejscu.

Urzędnicy przyznają, że obecne wygrodzenie nie do końca pasuje do architektury w tej okolicy. Jest jednak w dobrym stanie technicznym i nie wymaga pilnej wymiany więc szkoda jest wydawać na to pieniądze w sytuacji, kiedy w budżecie się nie przelewa. – Zespół Szkół Ekonomicznych objęto kompleksową przebudową i remontem dofinansowanym z projektu unijnego z zakresu infrastruktury społecznej i edukacji, który w swoim zakresie rzeczowym nie uwzględniał prac o charakterze drogowym.

W ramach zadań realizowanych przez Zarząd Dróg i Mostów, nie jest obecnie planowana wymiana istniejącego wygrodzenia. Wynika to z ograniczonych środków, a tym samym konieczności priorytetyzacji zadań realizowanych w ramach bieżącego utrzymania dróg – zaznacza Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here