Wszystko dla domu w jednym miejscu

Plakat zapowiadający konferencję „Co w trawie piszczy…”, która odbędzie się pierwszego dnia targów, 23 marca (piątek) w godz. 12-15 w sali konferencyjnej B1 (parter)

Ponad 200 wystawców od piątku do niedzieli weźmie udział w Lublinie w kolejnej edycji Targów LUBDOM, Targów Mieszkań i Nieruchomości oraz Targów LUBDREW. To największe wydarzenie budowlane odbywające się na Lubelszczyźnie.

Na targach LUBDOM znajdziemy kompleksową ofertę dla budujących lub remontujących dom oraz urządzających wnętrze lub ogród.
Targi podzielone będą tematycznie. LUBDOM Budownictwo – to miejsce, w którym porównamy ofertę produktów oraz usług kluczowych w pracach budowlanych i remontowych.
W części poświęconej aranżacjom (LUBDOM Aranżacje) znajdziemy meble i elementy wyposażenia wnętrz idealne dla domu, mieszkania lub biura.
Na LUBDOM Ogród zaaranżujemy lub stworzymy od podstaw swój wymarzony ogród. W ramach LUBDOM Ogród odbędzie się także kiermasz ogrodniczy.
LUBDOM Architektura oferują usługi z zakresu projektowania, które sprawią, że marzenia o własnym domu przybiorą właściwą formę. Szczegółowy plan oraz listę wystawców (ponad 120) można znaleźć na stronach internetowych: www.lubdom.targi.lublin.pl
W piątek, 23 marca wstęp na targi będzie bezpłatny. W sobotę i niedzielę za bilet normalny zapłacimy 7 zł, a ulgowy 5 zł (dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny).

LUBDREW – Targi dla profesjonalistów

Wspólnie z Targami LUBDOM odbędzie się już VII edycja Targów Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa LUBDREW.
Profesjonaliści z branży drzewnej będą mieli możliwość zapoznania się z nowościami technologicznymi na rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna, uzyskania informacji odnośnie ich funkcjonowania, a także obejrzenia pracy urządzeń na żywo. Wśród wystawców będą m.in. Cormak, Dresomet, Euro-Komplex P.H., FELDER Group Polska Sp. z o.o., Rondo 2 Polski Producent Węży Przemysłowych, Salon Parkietowy BODEN Sp. z o.o. Sipma oraz Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy.

Mieszkaniowy zawrót głowy

Osoby planujące zakup mieszkania, domu czy zainteresowane inwestycjami w budynki lub lokale na Targach Mieszkań i Nieruchomości będą zapoznać się z ofertą deweloperów, pośredników w obrocie nieruchomościami, banków i instytucji finansowych, biur projektowych czy spółdzielni mieszkaniowych.
Wśród wystawców znajdą się m.in.: AMB, Agencja Mienia Wojskowego, Archi-Projekt, Archon, Danwood, DomLublin, Dom-Pol, Ekodomator, Kwadrat, Lubelskie Centrum Kredytowe, M.M. Bujak, Open Finance, Phinance, Solid Hous, Wikana, i Wolf System.
Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów oraz poznać trendy i najciekawsze inwestycje realizowane w regionie.

Co w trawie piszczy…

O problemach związanych z zagospodarowaniem i utrzymaniem terenów zielonych rozmawiać będą podczas Targów LUBDOM uczestnicy konferencji pt. „Co w trawie piszczy…”, która rozpocznie się 23 marca (piątek) o godzinie 12 w sali konferencyjnej B1 (parter).
Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli gmin, powiatów, administratorów wspólnot mieszkaniowych, dyrektorów parków krajobrazowych, naukowców, przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wszystkich, którzy dbają o zieloną przestrzeń miast i wsi naszego województwa.
Podczas konferencji poruszane będą tematy dotyczące m.in. optymalizacji kosztów utrzymania terenów zielonych, alternatywnych systemów koszenia oraz wpływu rodzaju stosowanej zieleni na hałas.
Organizatorem spotkania są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości i Targi Lublin S.A.

Wielka debata antysmogowa

Drugiego dnia targów, 24 marca (sobota) o godz. 13 odbędzie się Wielka Debata Antysmogowa.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Lublin. Udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy, dla których problem smogu nie jest obojętny.
Podczas spotkania poruszone zostaną kluczowe kwestie związane z działaniami władz miasta w obszarze ograniczenia niskiej emisji. Przedstawiciele Lubelskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej opowiedzą o efektywności systemu ciepłowniczego, który może pomóc w rozwiązaniu problemu smogu. Z kolei praktycy z zakresu ekologicznych rozwiązań poradzą, jakie urządzenia grzewcze są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Informacje z branży

Podczas targów Wschodni Klaster Budowlany przedstawi w piątek prelekcje 15.45-16.30: „Ekspansja polskich firm budowlanych na rynki zagraniczne”, a w sobotę (16.15-17): „Korzyści wynikające z uczestnictwa w związkach branżowych – budowlanych na przykładzie Wschodniego Klastra Budowlanego”.

Lublin od historii do współczesności

Podczas Targów LUBDOM będzie można także obejrzeć wystawę „Konkursowe realizacje architektoniczne Lublina – od historii do współczesności”. To prezentacja wybranych, ważnych dla miasta, obiektów, zrealizowanych w przestrzeni publicznej w wyniku otwartych konkursów architektonicznych, organizowanych już od XIX wieku po czasy obecne.
Wśród prezentowanych obiektów znajdą się między innymi Teatr im. Juliusza Osterwy, kampus Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Centrum Spotkania Kultur i wiele innych realizacji.
Seria fotogramów opatrzonych komentarzem wzbogaca wiedzę o historii miasta w zakresie dotychczas jeszcze nieprezentowanym, potwierdzającym kontynuację zainspirowanego przed wiekami dążeniach osiągnięcia w Lublinie wysokiej kultury architektonicznej przez współczesnych twórców.
Wystawa wpisuje się również w obchody 15-lecia istnienia Izby Architektów RP.

Licytuj i pomóż malutkiej Wiktorii!

Ostatniego dnia targów LUBDOM, w niedzielę 25 marca o godz. 12 odbędzie się licytacja kominka firmy ROBI-REN– AIR 8kW Corner Prawy oraz pieca UKS-G, ufundowanego przez firmę BRICOMAN. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz malutkiej Wiktorii. Leczenie w Stanach Zjednoczonych to jedyna możliwość, aby uchronić dziewczynkę przed wózkiem inwalidzkim. W Polsce nie dają jej szans, że będzie stała na własnych nogach bez jakichkolwiek protez, gdyż wada jest zbyt poważna.
– Marzymy, aby kiedyś zobaczyć, jak chodzi razem z rodzeństwem, kopie piłkę, tańczy, jest samodzielna – mówią rodzice Wiktorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here