Dla kogo nagrody?

Do 15 września br. wszystkie rady pedagogiczne miały czas na złożenie wniosków do prezydenta Chełma o przyznanie nagród nauczycielom i dyrektorom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października br.

W poprzednich latach, zarówno za prezydentury Agaty Fisz, jak i obecnie Jakuba Banaszka, nie wszystkie wnioski były pozytywnie opiniowane. Nagrody zazwyczaj są przyznawane za sukcesy, jakie odnosi nauczyciel w pracy dydaktycznej i działania wykonywane ponad etat. Złożonymi wnioskami zajmie się powołana przez prezydenta komisja, a ostatnie zdanie i tak będzie należało do wiceprezydent Doroty Cieślik i Jakuba Banaszka.

Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli i warunki ku temu będą sprzyjać, urzędnicy zorganizują Miejski Dzień Edukacji Narodowej dla szerszej grupy pracowników oświaty. O szczegółach poinformują w późniejszym czasie. Przed rokiem prezydent zorganizował skromną uroczystość w sali konferencyjnej urzędu miasta, a powodem tego była pandemia Covid-19.

Prezydent może przyznać nagrodę w maksymalnej wysokości 3 500 zł. W minionych latach nauczyciele otrzymywali po 3 000 zł, a dyrektorzy po 3 500 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze nauczycieli. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here