Dla szkoły polskiej w Brześciu

Starosta włodawski Andrzej Romańczuk błyskawicznie zareagował na prośbę dyrektor szkoły polskiej w Brześciu na Białorusi i przekazał dla pierwszaków z tej szkoły 20 plecaków wraz z wyprawką.

W połowie września dyrektor Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu poprosiła o wsparcie szkoły, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. – Dla szkoły liczy się każda pomoc – mówi dyrektor placówki w Brześciu. – Szczególnie jednak brakuje plecaków z wyprawką dla uczniów pierwszej klasy.

Na odzew starosty włodawskiego nie trzeba było czekać długo. Już z końcem września przekazał dla szkoły 20 plecaków z wyprawką dla uczniów pierwszej klasy. Plecaki zostaną wręczone podczas uroczystości pasowania na ucznia w sobotę, 17 października. Zaproszenie otrzymał oczywiście i starosta, lecz z przyczyn obiektywnych – tak epidemiologicznych, jak i politycznych – pojechać nie może.

– Znając obecną bardzo napiętą i trudną sytuację na Białorusi nie sposób było nie pomóc w potrzebie Polakom w zaprzyjaźnionym Brześciu – mówi A. Romańczuk. – Dla nas to wydatek naprawdę niewielki, dla nich kolosalna pomoc. Z tego, co wiem, to sytuacja na Białorusi wygląda bardzo nieciekawie, a do tego dokłada się jeszcze pandemia, która i tam rozlewa się z coraz większą siłą. (p)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here