Do Piotrkowa jak po stole

Rozbudowa 16-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 835 z Lublina do Piotrkowa kosztowało ponad 113 milionów (dofinansowanie projektu – wkład EFRR to 78 358 454,21 zł)

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących z Lublina w kierunku Biłgoraja i Przemyśla – w piątek w miejscowości Piotrków Drugi odbyło się uroczyste oddanie do użytku blisko 16-kilometrowego rozbudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku od granicy miasta Lublin.


„835” to najdłuższa w Polsce, licząca 225 kilometrów droga wojewódzka, łącząca Lubelszczyznę, przez którą wiedzie 120 km drogi i Podkarpacie (105 km).

– To jedna z kluczowych dróg w naszym województwie. Cieszę się, że kierowcy mogą już z niej korzystać. Ale to jeszcze nie koniec prac. Przed nami rozbudowa 25-kilometrowego odcinka od Biłgoraja do granic województwa. Mogę zapewnić, że do końca 2020 roku droga będzie gotowa – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, który m.in. z Michałem Mulawą, przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz włodarzami gmin, przez które przebiega rozbudowana droga, uroczyście przeciął w piątek wstęgę na nowej drodze, rozbudowanej za ponad 113 milionów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: poszerzenie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni, umocnienie poboczy, korektę łuków, budowę ciągów pieszo-rowerowych oraz ciągów pieszych i ścieżek rowerowych, rozbudowę istniejących skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę zatok autobusowych i postojowych, pętli autobusowej, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego, zapewnienia dostępności dla wszystkich uczestników ruchu, w szczególności dla osób niepełnosprawnych. kb

W piątkowej uroczystości przecięcia wstęgi na drodze wojewódzkiej 835 udział wzięli marszałek Jarosław Stawiarski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, włodarze gmin, przez które przebiega rozbudowana droga: wójt Głuska Jacek Anasiewicz i zastępca wójta Jabłonnej Marcin Pastuszak oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here