Do stomatologa tylko prywatnie

Mieszkańcy Krasnegostawu, zwłaszcza emeryci i renciści, skarżą się, że żaden gabinet stomatologiczny na terenie miasta nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. – Ostatnio musiałem wyrwać zęba. Za usługę zapłaciłem 150 zł. Dla mnie to bardzo dużo, a przecież Konstytucja każdemu z nas gwarantuje bezpłatny dostęp do opieki medycznej. Płacę co miesiąc składkę. Na co więc idą te pieniądze?! – denerwuje się jeden z mieszkańców.

Nasz czytelnik zadzwonił do wszystkich gabinetów stomatologicznych na terenie Krasnegostawu. Chciał usunąć zęba i pytał, czy koszty usługi może pokryć Narodowy Fundusz Zdrowia. – Co miesiąc płacę składkę zdrowotną, a nie choruję często, rzadko chodzę do lekarza – mówi. – W każdym usłyszałem, że gabinet nie ma podpisanego kontraktu z NFZ i taką usługę może wykonać jedynie prywatnie. Nie miałem wyjścia, musiałem zapłacić z własnej kieszeni. 150 zł dla mnie, a tyle zapłaciłem za usługę, to bardzo dużo…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 13.06.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here