Dobry początek i druga połowa

W meczu 5. kolejki II fazy ekstraligi rugby lubelscy Budowlani przegrali wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia 17:41. Porażki z wyżej notowanymi rywalami (w sobotę po meczu wskoczyli na fotel lidera!) lublinianie nie muszą się wstydzić.

Budowlani bardzo dobrze rozpoczęli mecz i przez 25 minut przeważali. Niestety, nie potrafili udokumentować przewagi zdobyczami punktowymi.
W końcówce pierwszej połowy trzy akcje Arki dały jej wyraźne prowadzenie 17:0.
Po przerwie nasz zespół toczył wyrównany bój, jednak nie udało się przywieźć choćby jednego punktu z trudnego gdyńskiego terenu.
Lubelski zespół wystąpił w meczu w osłabionym składzie, a w trakcie meczu trzech kolejnych graczy doznało kontuzji.

Arka Gdynia – Budowlani Lublin 41:17 (17:0)

Budowlani: Konrad Zając, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Michał Świderski (Arkadiusz Dankiewicz), Bartłomiej Jasiński, Piotr Wiśniewski, Aleksander Łomakin, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Piotr Skałecki, Wojciech Brzezicki (Więckowski), Maciej Grabowski, Tomasz Zduńczuk (Michał Majcher), Artem Kułyk.
Punkty: Dawid Banaszek 16 (5pd, 2K), Szymon Sirocki 10 (2P), Łukasz Szostek 5 (P), Wiktor Zaradzki 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P) – Artem Kulyk 7 (2pd, K), Jakub Bobruk 5 (P), Jakub Jasiński 5 (P).
Żółte kartki: Jakub Kuzimski (Arka), Bartłomiej Jasiński (Budowlani).
Pozostałe mecze 5. kolejki: Budowlani Łódź – Master Pharm Budowlani SA Łódź 0:45 (0:26) * RC Lechia Gdańsk – Juvenia Kraków 64:14 (28:7) * mecz MKS Pogoń Siedlce – MKS Ogniwo Sopot zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
1. Arka 5 20 162-127
2. Master Pharm Budowlani Łódź SA 5 19 185-66
3. Ogniwo 4 18 112-47
4. Pogoń 4 16 128-34
5. Lechia 5 10 140-106
6. Budowlani Lublin 5 5 123-135
7. Juvenia 5 5 91-244
8. Budowlani Łódź 5 0 53-236
W następnej kolejce – 13 maja: Juvenia – Budowlani Lublin.