Doceniony za inspirujące podejście

Firma z Żukowa (gm. Włodawa) znalazła się w gronie 9 projektów nominowanych w eliminacjach krajowych do prestiżowej nagrody „Rural Inspiration Awards”. Mowa o F.P.H.U. Drewno Opałowe Rafał Werner, która walczy w kategorii inspirującego wykorzystania oddolnego podejścia LEADER.

Konkurs organizuje Europejska Sieć na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jego celem nadrzędnym jest wyróżnienie inicjatyw w pięciu kategoriach, które pokazują, jak obszary wiejskie w Europie stają się bardziej konkurencyjne, jak zmieniają się w sposób zrównoważony i jak wyrównują różnice w rozwoju. F.P.H.U.

Drewno Opałowe Rafał Werner został nominowany w kategorii piątej, czyli inspirujące wykorzystanie oddolnego podejścia LEADER. Jego właściciel uzyskał premię na podjęcie działalności gospodarczej w ramach działań PROW 2014-2020. Organizatorem naboru wniosków o przyznanie premii było LGD Stowarzyszenie Poleska Dolina Bugu.

W kolejnym etapie konkursu projekty z Polski będą konkurowały z projektami z pozostałych krajów państw członkowskich UE. Komisja konkursowa wybierze 25 projektów po 5 w każdej z kategorii, które wezmą udział w głosowaniu internetowym na najlepszy projekt. Jednocześnie Komisja Konkursowa ENRD wybierze po 1 projekcie z każdej kategorii.

Ceremonia wręczenia nagród dla sześciu najlepszych praktyk odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. w Brukseli podczas konferencji sieciującej organizowanej z okazji 10-lecia działalności Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here