Dołącz do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny w powiecie włodawskim realizowany jest ogólnopolski projekt pomocowy Szlachetna Paczka, niosący pomoc rodzinom lub osobom samotnym, które nie z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Otrzymane wsparcie ma dać im impuls do poprawy swojej sytuacji.

Pozytywną weryfikację przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki na razie na terenie powiatu spełniło ok. 20 rodzin i dla nich właśnie organizowana jest pomoc. Jak co roku do pomocy włączają się całe społeczności szkół, przedszkoli oraz wielu instytucji i urzędów oraz firm z terenu powiatu. Paczki tworzą ludzie, którzy wspólnymi siłami kilkunastu, kilkudziesięciu lub kilkuset osób są w stanie zorganizować pomoc będącą odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny czy osoby samotnej.

Aby zostać darczyńcą – koordynatorem pomocy dla wybranej rodziny wystarczy wejść na stronę

www.szlachetnapaczka.pl, wybrać województwo lubelskie i rejon Włodawa. Po wybraniu rodziny, której chce się przygotować paczkę, darczyńca dostanie maila z listą potrzeb rodziny, a wolontariusz Szlachetnej Paczki będący opiekunem rodziny w projekcie, skontaktuje się, by udzielić niezbędnych wskazówek, jak przygotować paczkę dla wybranej rodziny.

Partnerem tzw. Weekendu cudów Szlachetnej Paczki jest burmistrz Włodawy. Podobnie jak w poprzednich latach, w dniach 6-8 grudnia darczyńcy będą mogli dostarczać paczki do magazynu Szlachetnej Paczki (rejon Włodawa), mieszczącego się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Patronat honorowy nad projektem sprawuje starosta włodawski. Do przygotowania pomocy dla rodzin włączyli się już również wójtowie gmin Włodawa i Urszulin wraz ze swoimi jednostkami organizacyjnymi.

Każdy, kto chce włączyć się w pomoc rodzinom lub pomóc przy organizacji pracy magazynu i transportu paczek, może to zrobić jeszcze do 6 grudnia. (opr. pk)