Dotacja na rewitalizację starówki i parku

Chełmski ratusz otrzymał 12 mln zł dotacji na rewitalizację placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego. Wartość całej inwestycji to ponad 16 mln zł.

Nazwa projektu, na który miasto otrzymało dotację, brzmi: „Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie”. Inwestycja obejmuje rewitalizację miejskiej starówki, tj. remont nawierzchni placu Łuczkowskiego, remont sypiącej się studni, a także nowe nasadzenia i tzw. małą architekturę. Dzięki dotacji możliwe będzie utworzenie zimą lodowiska na placu.

Wymienione ma być oświetlenie i przebudowany budynek wyjścia z podziemi, który jednocześnie stanie się miejscem integracji pod nazwą „Senior Cafe”. Ten sam projekt obejmuje też rewitalizację Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej, w którym przebudowane będą alejki i wyremontowane schody z podjazdami dla osób niepełnosprawnych.

W parku zostaną posadzone nowe drzewa i rośliny. Zostanie on oświetlony, a będący w opłakanym stanie plac zabaw w końcu będzie przebudowany. Wartość całej inwestycji to ponad 16 mln zł, z czego otrzymana dotacja to 12 mln zł. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here