Dotrą wszędzie szybko i sprawnie

Patrolowanie ulic na rowerze ma wiele zalet

Z początkiem maja na ulice Lublina wyjechały patrole rowerowe. Policjanci z grupy rowerowej służbę na jednośladach będą pełnić do jesieni. Korzystają z nowoczesnych rowerów z napędem hybrydowym.


– Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, patrole rowerowe w wielu przypadkach mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi. Na krętych, wąskich osiedlowych uliczkach oraz miejscach trudno dostępnych mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z roweru jest także łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe jak choćby spożywanie alkoholu w miejscach publicznych czy akty wandalizmu – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zadaniem patroli rowerowych jest jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

– Od tamtego sezonu policjanci korzystają z nowoczesnych jednośladów wyposażonych w napęd hybrydowy. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych władz – dodaje komisarz Gołębiowski. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here