Dożynki Gminno-parafialne w Sawinie

Z powodu pandemii tegoroczne dożynki gminno-parafialne w Sawinie ograniczyły się do mszy świętej oraz zawodów strzeleckich i wędkarskich.


Mszę, podczas której poświęcono wieniec dożynkowy i dary ołtarza, celebrował ks. kan. Andrzej Doliński, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sawinie.

Starostami dożynek byli Ewa Misiura i Józef Steć. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z gminy Sawin oraz poczty sztandarowe: Zarządu Gminnego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Sawinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sawinie.

Po mszy Koło Gospodyń Wiejskich z Chutcza przygotowało poczęstunek. Odbyły się zawody strzeleckie i wędkarski. W X Zawodach Wędkarskich o Puchar Rady Gminy Sawin w kategorii juniorów zwyciężył Szymon Zawiślak a w kategorii seniorów Zbigniew Rawicki przed Zygmuntem Łukowskim i Marcinem Lutkowskim. W V Zawodach Strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Sawin, w kategorii młodzież, najwięcej punktów zdobył Kuba Krzeszczyk, wśród kobiet – Mariola Milkowska a w wśród mężczyzn – Paweł Kaniowski przed Grzegorzem Wacewiczem i Grzegorzem Kaniewskim. (reb)