Dożynkowi laureaci

Piękne wieńce, regionalne wypieki i nalewki – tradycyjnie mieszkańcy powiatu chełmskiego podziękowali za zebrane w tym roku plony. Przedstawiamy zwycięzców konkursów dożynkowych.

Chełmskie Dożynki Powiatowe w Rejowcu

Najsmaczniejszy chleb wiejski: I – Sołectwo ul. Grabowiecka w gminie Wojsławice, II – Teresa Gąsior z gminy Żmudź, III – Czesława Kołtun z gminy Kamień.

Najlepsze ciasto słodkie i wytrawne: I – KGW Gołębianki, II – KGW w Busównie Kolonia, III – Iwona Borodej. Wyróżnienia: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „ Dziarskie Wólczanki”, KGW Olchowiacy, Renata Kijańczuk.

Najlepsza nalewka: I – Dorota Wójcik, II – Jadwiga Lejman, III – Damian Korzeniowski. Wyróżnienia: Alina Kozak, Anna Majewska, Zuzanna Kądziela.

Najładniejszy wieniec dożynkowy: I – KGW Turka z gminy Dorohusk, II – Sołectwo Strachosław z gminy Kamień, III – KGW Rybie z gminy Rejowiec/Sołectwo Bukowa Mała z gminy Sawin/Sołectwo Maziarnia z gminy Żmudź. Nagrody za udział: Za udział nagrody otrzymują: KGW Rożdżałów z gminy Chełm, KGW Strzelce z gminy Białopole, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych z gminy Dubienka, KGW Plisków z gminy Leśniowice, Sołectwo Wólka Kańska z gminy Rejowiec Fabryczny, KGW Ryzykantki z Rudy w gminie Ruda-Huta, KGW Olchowiacy z gminy Wierzbica, Sołectwo Huta z gminy Wojsławice.

Gminne Święto Plonów w Dorohusku

Tradycyjny chleb wiejski: I – Barbara Drylczuk z Wólki Okopskiej, II – Irena Iwańczuk z Michałówki, III – Danuta Kolman z Zalasocza.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy: I – KGW w Turce, II – Wieś Brzeźno, III – KGW w Michałówce. (opr. sr)

Na zdjęciach świeto plonów w Dorohusk
fot. Renata Borkowska-Stopa