Droga w Holeszowie będzie przebudowana

Do połowy października będzie przebudowany prawie 5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nowy Holeszów – Holeszów (gmina Hanna). Przetarg na remont tej drogi wygrała firma z Wólki Tarnowskiej, która chce za swoją pracę niecałe 2,6 mln zł. Wartość kosztorysowa była niemal dwukrotnie wyższa (4,9 mln zł).

Starosta Andrzej Romańczuk w asyście wicestarosty Tomasza Korzeniewskiego i członka zarządu Adama Panasiuka oraz dyrektora ZDP we Włodawie Marcina Łopackiego podpisał z firmą B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej umowę na przebudowę tej drogi. Przebudowa drogi zostanie sfinansowana w połowie przez rządowy Fundusz Dróg Samorządowych, a w połowie przez powiat (25%) i gminę Hanna (25%).

– Powiat Włodawski już w 2016 r. składał wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Niestety, pomimo pozytywnej oceny wniosek nie zakwalifikował się do dofinansowania.

Warto dodać, że przebudowa tej drogi wpisuje się w długofalową koncepcję modernizacji dróg leżących w gestii Powiatu Włodawskiego określoną w Planie rozwoju sieci dróg powiatowych w powiecie włodawskim na lata 2019-2025. Ponadto z uwagi na to, że drogi powiatowe 1735L i 1091L zostały przebudowane w latach 2009-2010, w wyniku realizacji projektu powstanie jednorodny ciąg drogowy od drogi wojewódzkiej 816 – Hanna – Nowy Holeszów – Holeszów.

Na odcinku o długości 4,4 km zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową oraz drogą gminną. Droga zostanie wyposażona w oznakowanie pionowe i poziome. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here