Droga w Wereszczynie będzie jak nowa

Do połowy maja 2021 r. będzie przebudowany prawie 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Wereszczynie (gm. Urszulin). Przetarg na remont tej drogi wygrała firma z Lubartowa. Za wykonanie prac chce ponad 1,6 mln zł. Wartość kosztorysowa była niemal dwukrotnie wyższa (3,2 mln zł).


(14 lipca) Starosta Andrzej Romańczuk w asyście wicestarosty Tomasza Korzeniewskiego i członka zarządu Adama Panasiuka oraz dyrektora ZDP we Włodawie Marcina Łopackiego podpisał z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Lubartowie umowę na przebudowę odcinka drogi w Wereszczynie. Inwestycja zostanie sfinansowana w połowie przez rządowy Fundusz Dróg Samorządowych, a w połowie przez powiat (25%) i gminę Urszulin (25%).

– Inwestycja ta jest niezwykle ważna z dwóch powodów – mówi Adam Panasiuk, członek zarządu powiatu. – Obecny stan drogi jest katastrofalny, jest to obecnie jedna z dróg z najgorszą nawierzchnią, jaką mamy. Ruch na tej drodze jest dość duży, gdyż cały odcinek jest w terenie zabudowanym, a ponadto nawigacja satelitarna właśnie tą drogę wskazuje dla turystów kierujących się do bardzo popularnej ścieżki dydaktycznej PPN „Czahary”. Ponadto po scaleniach gruntów, jakie miały tu miejsce w poprzednich latach, niektóre drogi gminne pokryto nawierzchnią bitumiczną, zatem nasza inwestycja stworzy komplementarną sieć dróg o nowej nawierzchni.

Na odcinku 2,7 km tej pełnej dziur i nierówności drogi zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. Dodatkowo przy skrzyżowaniu z drogą 1717L (Urszulin – Sawin) wykonane zostaną chodniki o łącznej długości 150 m (kilka lat temu wykonano chodnik o dł. 715 m i dwa parkingi).

Wykonawca, firma PRD z Lubartowa, udzieli 7-letniej gwarancji na tę drogę, zaś termin wykonania prac ustalono na połowę maja 2021 r. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here