Drogowcy złapali zadyszkę?

Prowadzący przy ul. Kolejowej działalność gospodarczą przedsiębiorcy liczą straty. Przez to, że w dalszym ciągu nic nie dzieje się w kwestii budowy nowej nawierzchni drogi, z każdym dniem tracą klientów i przychody. U jednych są to tysiące złotych, u innych dziesiątki tysięcy złotych, a może nawet i ponad 100 tys. zł.

O tym ważnym dla przedsiębiorców problemie pisaliśmy przed tygodniem. Mimo to na przebudowywanym odcinku ul. Kolejowej, od Kinczyka do Starościńskiej, niewiele się dzieje. Sprawa zatem wraca jak bumerang, bo grono niezadowolonych osób prowadzących na ul. Kolejowej działalność gospodarczą rośnie z każdym dniem.

Po obfitych opadach deszczu znajdujący się w przebudowie odcinek Kolejowej zamienił się w bajoro i był niemal nieprzejezdny. Przedsiębiorcy prowadzący w tamtym rejonie działalność gospodarczą mocno dostali po kieszeni. – Po takiej drodze nikt do nas nie przyjedzie – mówił jeden z nich. – Przez cały dzień miałem zaledwie jednego klienta. Kolejne nie były lepsze. Moje przychody drastycznie spadły, zastanawiam się nad bezpłatnymi urlopami dla pracowników.

Przedsiębiorcy z Kolejowej każdego dnia liczą straty. A są to naprawdę spore kwoty. – Nikt tych utraconych pieniędzy nam nie zwróci. Mamy na utrzymaniu pracowników, płacimy ZUS-y, podatki, ale z czego mamy regulować zobowiązania, skoro nie zarabiamy? – pyta jeden z prowadzących działalność gospodarczą. – Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zostały zakończone prace związane z infrastrukturą podziemną i od kilku tygodni nic nie dzieje się w kwestii budowy nowej drogi.

Jakaś firma, najprawdopodobniej podwykonawca, układa chodniki, a jezdnią nikt się nie zajmuje. Odnosimy wrażenie, że nikogo nie interesuje to, że z powodu opieszałości głównego wykonawcy, ponosimy wielkie straty finansowe. Jak najbardziej popieramy ten remont, bo stan nawierzchni przez ostatnie lata był fatalny, ale nie przypuszczaliśmy, że będą aż takie problemy z przejazdem. Generalny wykonawca rozpoczął inne drogowe inwestycje w Chełmie, które musi zakończyć wcześniej, niż ul. Kolejową i chyba dlatego zawiesił na razie prace na naszej ulicy. Ma zatem sporo czasu, ale nasze firmy na tym tracą – dodaje sfrustrowany przedsiębiorca.

Zgodnie z podpisaną umową z miastem wykonawca inwestycji, firma B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej, wszystkie prace na ul. Kolejowej ma zakończyć do 2 grudnia br. Jak twierdzą urzędnicy chełmskiego magistratu, roboty związane z budową samej nawierzchni, zgodnie z harmonogramem, powinny zakończyć się do 31 października. Nieoficjalnie mówi się, że wykonawca w najbliższych dniach ma kontynuować prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni na Kolejowej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here