Drogówka „przesiadła się” na drony

Powietrzne patrole dronem objęły niebezpieczny odcinek drogi krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze koło Chełma

Pierwsze takie kontrole drogowe z powietrza – przy użyciu drona – przeprowadzili w minioną środę funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Kierowcy byli kompletnie zaskoczeni widząc nagrania swoich manewrów na drodze. Posypały się mandaty.


Powietrzne patrole drogówki objęły niebezpieczny odcinek drogi krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze koło Chełma. Ciągnąca się przez kilka kilometrów miejscowość, rozległy obszar zabudowany, sprawia, że niecierpliwi kierowcy często przekraczają tam dozwoloną prędkość. A to miejsce szczególnie niebezpieczne, zdarzyło się tam wiele tragicznych wypadków.

Na górze patrol z drona, na dole tradycyjne patrole drogówki z obu stron kontrolowanego fragmentu trasy.

– W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze z chełmskiej drogówki, którzy uczestniczyli również w tych działaniach, ujawnili 11 wykroczeń. Wszystkie zostały zauważone z powietrza i zarejestrowane, a kierujący pojazdami zatrzymani do kontroli drogowej. Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji – mówi komisarz Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmie. – Kontrolowani kierowcy byli kompletnie zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań z powietrza. Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu chełmskiego. Jednak mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego będą one na pewno powtarzane – dodaje kom. Czyż. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here