Duża kasa dla „Ekonomów”

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie dostał ponad 2,8 mln zł dofinansowania do kształcenia zawodowego. Szkoła przez najbliższe trzy lata będzie realizowała unijny projekt p.n. „Ekonomia i praca – to się opłaca”.

– Projekt dotyczy staży dla uczniów i płatnych praktyk zawodowych – wyjaśnia Edyta Chudoba, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. – Będą też dodatkowe zajęcia z ekonomii, komputerowe oraz różnych programów księgowych. W planach mamy też wyjazdy do Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie koło Warszawy i Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w stolicy. Tam też zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia.

W ramach projektu młodzież szkolna będzie mogła nabyć nowych umiejętności, a poza tym zdobyć certyfikaty z pierwszej pomocy, survivalu, oddać skoki ze spadochronu, uczestniczyć w zajęciach strzeleckich. Projekt przewiduje również zakup niezbędnego sprzętu komputerowego dla szkoły, a także podniesienie kwalifikacji nauczycieli, poprzez udział w szkoleniach zawodowych.

„Ekonomy” na realizację projektu dostały wsparcie w wysokości 2 839 854 zł. Symboliczny czek dyrektor Chudoba odebrała z rąk marszałka województwa lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here