Dwa medale na Ukrainie

Nie ma turnieju, z którego zawodniczki Cementu Gryf Chełm nie wróciłyby do domu z medalami. W ubiegłą sobotę 22 lutego podopieczne trenera Dariusza Kucharskiego walczyły w międzynarodowych zawodach zapaśniczych w kategorii kadetek na Ukrainie. Dwie sportsmenki stanęły na podium.


Chełmska drużyna systematycznie korzysta z zaproszenia zaprzyjaźnionego ukraińskiego Klubu Sportowego Faworit z Klesiva i regularnie bierze udział w międzynarodowej rywalizacji. W tym roku na ukraińskich matach w zmaganiach o medale udział wzięło 158 młodych atletek z Białorusi, Polski i Ukrainy. Na tle silnych i wymagających rywalek najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Kamela. Zawodniczka chełmskiego klubu wygrała cztery pojedynki i awansowała do finału. Zwycięstwa odniosła nad trzema przeciwniczkami z Ukrainy i jedną zapaśniczką z ULKS Stróża. W pojedynku finałowym Wiktoria musiała uznać wyższość zawodniczki gospodarzy i ostatecznie zakończyła turniej na bardzo dobrym drugim miejscu, zdobywając srebrny medal.

Drugi krążek do chełmskiego klubu wywalczyła Oliwia Ożarowska. Reprezentantka Cementu Gryf Chełm wygrała dwa pojedynki z zapaśniczkami z Ukrainy podopieczna i doznała porażki również z zawodniczką gospodarzy. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce, wywalczając brązowy medal.

Bardzo bliskie podium były dwie inne zawodniczki Cementu Gryf. Dagmara Branicka i Monika Dadas przegrały walki o brązowe medale i zawody ukończyły na piątych pozycjach. Kolejny start w zawodach kadetki Cementu Gryf Chełm mają zaplanowany za niespełna trzy tygodnie. W dniach 13-15 marca w Karlinie, niedaleko Kołobrzegu, odbędzie się Puchar Polski. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here