Dwa wymuszenia jednego dnia

Niezachowanie uwagi i wymuszenie pierwszeńtwa przejazdu były przyczynami dwóch kolizji, do których doszło na terenie Włodawy w czwartek (7 maja). Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10:30 na wyjeździe z Włodawy w kierunku Lublina – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Na drodze krajowej nr 82 Fiat Marea zderzył się z ciężarówką. Winę ponosi kierujący osobówką 79-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia ze Scanią, którą kierował 63-latek z gminy Strzyżewice.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Podobne zdarzenie miało miejsce również około godziny 11:30 na Alei Piłsudskiego we Włodawie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Mercedes i Citroen. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący niemieckim autem 65-latek z gminy Włodawa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z Citroenem. Tutaj również nikt nie ucierpiał, a sprawca otrzymał mandat. (bm)